Aktualności

V Powiatowe Biegi Uliczne  - Biegaj z nami

V Powiatowe Biegi Uliczne - Biegaj z nami

14.10.2015

Jubileuszowa V edycja Biegów Ulicznych „Biegaj z nami” odbyła się w niedzielę 4 października na zmodernizowanej trasie Walentynów - Pamięcin – Pustelnik pod Krzczonowem. Na starcie stanęło 40 sztafet szkolnych i 6 drużyn samorządowych, a w biegu głównym 44 osoby. Łącznie do rywalizacji przystąpiło prawie 300 zawodniczek i zawodników.

Chłopcy i dziewczęta z gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych oraz samorządowcy mieli do pokonania 5 x 500 metrów. Duży sukces odniosła sztafeta dziewcząt z  Gimnazjum nr 2 w Ciecierzynie , która zajęła 2 miejsce na 16 silnych sztafet gimnazjalnych z powiatu lubelskiego. Zespół wystąpił w składzie: Marta Pakaluk (1kl), Katarzyna Klimek (3kl.), Paulina Capała (1kl), Monika Pszczoła (3kl), Klaudia Prill (2kl). Dziewczęta od pierwszej zmiany trzymały się w czołówce pomiędzy miejscem 1 a 4, ostatecznie dzięki dobremu finiszowi Klaudii Prill zajęły 2 miejsce na mecie w Krzczonowie. Należy podkreślić że jest to bardzo dobry, wyrównany skład. Za drugie miejsce dziewczęta uzyskały srebrne medale oraz plecaki sportowe.

Zawody wygrało Gimnazjum  z Niedrzwicy Dużej, miejsce 3 zajął zespół Gimnazjum Zespołu Szkół z Przybysławic. W rywalizacji chłopców najlepsza okazała się sztafeta z Gimnazjum w Niedrzwicy Kościelnej, która wyprzedziła pierwszą drużynę Gimnazjum Zespołu Szkół z Wojciechowa i pierwszy zespół Gimnazjum Zespołu Szkół z Przybysławic.

Zawody były dobrze zorganizowane, zapewniono posiłek oraz pamiątkowe koszulki dla wszystkich uczestników, najważniejsza jednak była promocja biegania jako formy wpisującej się w zdrowy tryb życia.