Pogoda

Aktualności

Gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju BRD

27.04.2016

22 kwietnia 2016 r. w Zespole Szkół im. Ziemi Lubelskiej w Niemcach odbyły się gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym zorganizowane pod Honorowym Patronatem Wójta Gminy Niemce.

Głównym organizatorem i pomysłodawcą Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym jest Polski Związek Motorowy. W rywalizacji można brać udział w dwóch kategoriach: szkoły podstawowe i gimnazja. Turniej w głównej mierze ma na celu działanie na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego, w tym bezpieczeństwa dzieci i młodzieży szkolnej. XXXIX Finał Krajowy Turnieju odbędzie się w dniach 06/08 czerwca 2016 r. (poniedziałek wtorek, środa) w ZSGI – PSP w Krośnicy. Aby wziąć w nim udział drużyny muszą przejść poprzez eliminacje gminne, powiatowe oraz wojewódzkie.

W imprezie startowały drużyny z wszystkich szkół z terenu gminy Niemce. W kategorii szkół podstawowych zwyciężyła drużyna ze Szkoły Podstawowej w Jakubowicach Konińskich w składzie (Julia Ciuraj, Adrian Grzesiuk, Anna Jaśkowska, Łukasz Mogielnicki). Pierwsze miejsce indywidualnie zajął Dawid Walczewski ze Szkoły Podstawowej w Nasutowie. Pierwsze miejsce w kategorii szkół gimnazjalnych zajęła drużyna z Gimnazjum nr 1 w Niemcach w składzie (Jakub Babiarz, Jędrzej Grzelak, Kacper Żeleźnik), a indywidualnie zwyciężyła Julia Ochal z Gimnazjum nr 2 w Ciecierzynie.

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy powodzenia w eliminacjach powiatowych.