Pogoda

Aktualności

Wielki sukces sztangistów GULKS Niemce

12.05.2016

Ponad 230 zawodników i zawodniczek z całej Polski zmagało się w Mistrzostwach Polski Zrzeszenia LZS w Podnoszeniu Ciężarów do 15 i 17 lat, które od 5 do 8 maja odbywały się w hali sportowej przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 5 w Zamościu.

GULKS Niemce pod opieką trenera Zbigniewa Cękały reprezentowali: Patrycja Powroźnik, Karolina Skrzypiec, Lidka Różyk, Adaś Urban, Wojtek Buczek, Patryk Dziuba i Damian Bagijew.

Reprezentanci klubu wywalczyli 3 medale, w tym 1 srebrny i 2 brązowe. Wśród młodzików do lat 15 trzecie miejsce zajęła Patrycja Powroźnik w kategorii 53 kilogramy. Spośród sztangistów w wieku do lat 17 najlepiej zaprezentował się Patryk Dziuba , który w kategorii 94 kilogramów zajął miejsce drugie, oraz Damian Bagijew w kategorii  105 kg zajął miejsce trzecie.

Pozostałe wyniki:

kategoria dziewcząt do lat 15
- Karolina Skrzypiec miejsce 6 kat. wag. 69 kg.
kategoria dziewcząt do lat 17
- Lidia Różyk miejsce 6 kat. wag. 63 kg.
kategoria chłopców do lat 15
- Adam Urban miejsce 5 kat. wag. 85 kg.
- Wojtek Buczek miejsce 6 kat. wag. +85 kg.

Spośród 41 Klubów biorących udział w Mistrzostwach Polski, GULKS Niemce, dzięki osiągniętym sukcesom, został sklasyfikowany na miejscu 12, uzyskując 32 pkt. w klasyfikacji klubowej.

Serdecznie gratulujemy naszym sportowcom!