WIELKOŚĆ
Dziś jest: r.
Imieniny:
Jesteś na: AKTUALNOŚCI Gmina Niemce już po raz czwarty...

POGODAbooked.net
 
+6
°
C
+
Niemce
Środa, 13
Prognoza 7-dniowa

Aktualności

Gmina Niemce już po raz czwarty "Samorządowym Liderem Edukacji"

Gmina Niemce już po raz czwarty "Samorządowym Liderem Edukacji"

03.11.2014

30 października 2014 roku w Auli Leopoldyńskiej Uniwersytetu Wrocławskiego odbyło się uroczyste spotkanie podsumowujące IV edycję Ogólnopolskiego Programu Certyfikacji Gmin i Powiatów Rzeczypospolitej Polskiej „Samorządowy Lider Edukacji”, którego współorganizatorem jest Fundacja Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego, na którym obecny, był również Wójt Gminy Niemce Krzysztof Urbaś.

Podczas uroczystości finałowej na Uniwersytecie Wrocławskim certyfikaty wręczono 56 gminom i powiatom z całej Polski w pięciu kategoriach. Gmina Niemce -  w kategorii  Gminy do 20 tys. mieszkańców -  otrzymała aż 3 wyróżnienia
 
Certyfikat zwykły za całokształt działań edukacyjnych w roku 2013. Jest to niewątpliwie sukces, który zaowocował nie tylko dzięki dobremu zarządzaniu, ale także współpracy samorządu, szkół oraz dobrej i fachowej pracy nauczycieli dającej efekty w postaci wysokich wyników nauczania oraz osiąganych przez uczniów sukcesów.
 
 
Wyróżnienie -  Mecenas Wiedzy, które jest indywidualnym wyróżnieniem otrzymanym przez p. Wójta Krzysztofa Urbasia w dowód szczególnego, osobistego zaangażowania na rzecz rozwoju edukacji na poziomie lokalnym oraz troski o kreowanie w gminie klimatu  przyjaznego nauce, szkolnictwu i młodzieży uczącej się. W uzasadnieniu napisano: „Wyróżnienie „Mecenas Wiedzy” przyznano w dowód uznania Pańskiej działalności w zakresie budowania w Gminie nowoczesnego systemu zarządzania talentami i wspierania rozwoju ucznia zdolnego, kreowania rozwiązań przyjaznych kadrom oświatowym oraz pozyskiwania funduszy pozabudżetowych na inicjatywy edukacyjne”. W Tej kategorii przyznano tylko 4 wyróżnienia na 23 podmioty, a ogólnie zaledwie 9 gospodarzy gmin otrzymało to wyróżnienie .
 
Ponadto Niemce zdobyły Srebrny Certyfikat. Srebrne znaki jakości „Samorządowy Lider Edukacji "otrzymały tylko te gminy i powiaty, które po raz czwarty z rzędu odebrały laury w Programie, a zatem samorządy nagradzane certyfikatem od czterech lat. Jak podkreśliła to Kapituła konkursu, otrzymany znak jakości świadczy o trwałości i długookresowości rozwiązań oświatowych pozytywnie ocenianych przez Komisje. Tylko 17 samorządów otrzymało to wyróżnienie. 
« Powrót
Urząd Gminy Niemce
ul. Lubelska 121, 21 - 025 Niemce
tel. 81 756 15 21, fax 81 756 17 90