Dziś jest: r.
Imieniny:
Jesteś na: AKTUALNOŚCI Zakup sprzętu komputerowego w ramach...

Aktualności

Zakup sprzętu komputerowego w ramach projektu ZDALNA SZKOŁA

Zakup sprzętu komputerowego w ramach projektu ZDALNA SZKOŁA

08.05.2020

Gmina Niemce przystąpiła do projektu grantowego „Zdalna szkoła – wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego”, z którego otrzymała dotację w wysokości 70 tysięcy złotych (kwota wsparcia została powiązana z liczbą uczniów w gminie). Dofinansowanie w 100% wysokości projektu pochodzi ze środków Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020 Osi Priorytetowej I Powszechny dostęp do szybkiego Internetu Działanie 1.1. Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego Internetu o wysokich przepustowościach.

Projekt jest odpowiedzią na obecną sytuację szkolnictwa, związaną z wprowadzeniem na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii, spowodowanym zakażeniami koronawirusem. Zamknięcie placówek oświatowych na wiele tygodni wymusiło nowe standardy prowadzenia zajęć edukacyjnych. Zgodnie z założeniami Centrum Projektów Polska Cyfrowa, dofinansowanie ma służyć wsparciu nowych standardów prowadzenia zajęć edukacyjnych. Uczniowie zamiast w szkolnych ławkach, będą mogli zasiąść przed monitorami komputerów (laptopów, tabletów). Niestety część z nich nie posiada takich możliwości, dzięki którym może realizować podstawę programową.

Zgodnie z wytycznymi otrzymanymi od dyrektorów szkół  - w ramach pozyskanych środków  - gmina zakupiła 18 laptopów z oprogramowaniem, które w dniu 5.05.2020 r. zostały przekazane do 6 szkół podstawowych oraz 12 tabletów, w tym 3 z dostępem do internetu dla SP w Krasieninie z przeznaczeniem na wypożyczenie najbardziej potrzebującym uczniom i nauczycielom do realizacji zdalnych lekcji. Po zakończeniu obecnego stanu epidemii sprzęt wróci do szkół i pozostanie na wyposażeniu danej placówki oświatowej.

 

« Powrót
Urząd Gminy Niemce
ul. Lubelska 121, 21 - 025 Niemce
tel. 81 756 15 21, fax 81 756 17 90