Dziś jest: r.
Imieniny:
Jesteś na: AKTUALNOŚCI GULKS Niemce z nagrodami Starosty...

Aktualności

GULKS Niemce z nagrodami Starosty Lubelskiego

GULKS Niemce z nagrodami Starosty Lubelskiego

09.06.2020

Gminny Uczniowski Ludowy Klub Sportowy Niemce został doceniony przez Starostwo Lubelskie. Sukcesy zawodników klubu i ciężką pracę trenera nagrodził Zdzisław Antoń Starosta Lubelski. Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 3 czerwca 2020 r.

Nagrody dla zawodników za osiągnięte wyniki sportowe otrzymali Patrycja Powroźnik i Adam Urban.

Patrycja Powroźnik jest uczennicą ZS w Biłgoraju i zawodniczką sekcji podnoszenia ciężarów Gminnego Uczniowskiego Ludowego Klubu Sportowego Niemce. Poza tym Patrycja jest też członkiem Kadry Narodowej Polskiego Związku Podnoszenia Ciężarów. W 2019 r. została brązową medalistką w podnoszeniu ciężarów na Mistrzostwach Polski Juniorek w Puławach. Wynik w dwuboju 146 kg w kategorii wagowej 59 kg.

Adam Urban to uczeń kl. II TI ZSP Niemce i zawodnik sekcji podnoszenia ciężarów Gminnego Uczniowskiego Ludowego Klubu Sportowego Niemce. W 2019 roku został brązowym medalistą w podnoszeniu ciężarów na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Drzonkowie. Wynik w dwuboju 170 kg w kategorii wagowej 102 kg.

Nagrodę dla trenerów prowadzących szkolenia zawodników osiągających wysokie wyniki sportowe otrzymał Zbigniew Cękała.

Zbigniew Cękała jest trenerem sekcji podnoszenia ciężarów Gminnego Uczniowskiego Ludowego Klubu Sportowego Niemce. W 2019 r. jego podopieczna Patrycja Powroźnik zdobyła brązowy medal na Mistrzostwach Polski Juniorek w Puławach, natomiast Adam Urban - brązowy medal na XXV Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Drzonkowie.

Ryszard Sosnowski
Prezes GULKS Niemce

« Powrót
Urząd Gminy Niemce
ul. Lubelska 121, 21 - 025 Niemce
tel. 81 756 15 21, fax 81 756 17 90