Dziś jest: r.
Imieniny:
Jesteś na: AKTUALNOŚCI Konferencja prasowa ws. drogi...

Aktualności

Konferencja prasowa ws. drogi ekspresowej S19

Konferencja prasowa ws. drogi ekspresowej S19

16.06.2020

W sobotę, 13 czerwca 2020 r. na placu przy kościele parafialnym w Niemcach odbyła się krótka konferencja prasowa, na której Minister Infrastruktury Andrzej Adamczyk poinformował, że rozpoczęła się procedura przetargowa na wyłonienie wykonawcy, w systemie zaprojektuj i wybuduj, drogi ekspresowej S19 pomiędzy Lublinem, a Lubartowem.

W briefingu, udział wzięli także posłowie na Sejm RP Przemysław Czarnek i Kazimierz Choma, Wojewoda Lubelski Lech Sprawka, Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski, Dyrektor Lubelskiego Oddziału GDDKiA Mirosław Czech oraz Wójt Gminy Niemce Krzysztof Urbaś.

W ramach zapowiedzianej przez ministra inwestycji powstanie droga ekspresowa o długości ok. 23 km, łącząca węzeł Lublin Rudnik na obwodnicy Lublina, z węzłem Lubartów Północ, zaplanowanym w miejscu obecnego skrzyżowania drogi krajowej nr 19 z drogą wojewódzką 815. Wójt Krzysztof Urbaś, w imieniu mieszkańców podziękował ministrowi za realizację kolejnego odcinka szlaku Via Carpatia właśnie w naszym regionie. Mieszkańcom gminy, a zwłaszcza miejscowości Niemce nie trzeba mówić jak bardzo potrzebna jest przebudowa obecnej drogi krajowej nr 19 między Lublinem a Lubartowem. Ten odcinek jest jednym z najbardziej ruchliwych w województwie lubelskim. W ciągu doby korzysta z niego średnio ponad 25 tys. kierowców. W Niemcach niemal codziennie z tego powodu tworzą się zatory. Dzięki drodze ekspresowej usprawni się ruch, zwiększy bezpieczeństwo mieszkańców i podróżnych, a także komfort i czas jazdy. Nowa droga ma być gotowa do 2025 roku.

« Powrót
Urząd Gminy Niemce
ul. Lubelska 121, 21 - 025 Niemce
tel. 81 756 15 21, fax 81 756 17 90