WIELKOŚĆ
Dziś jest: r.
Imieniny:
Jesteś na: AKTUALNOŚCI Tegoroczne święto Gminy Niemce już za...

POGODAbooked.net
 
+6
°
C
+
Niemce
Środa, 13
Prognoza 7-dniowa

Aktualności

Tegoroczne święto Gminy Niemce już za nami

Tegoroczne święto Gminy Niemce już za nami

15.06.2016

W miniony weekend przez dwa dni nasi mieszkańcy bawili się na święcie swojej gminy. W sumie po 18 godzinach imprez kulturalno-sportowych, które odbyły się w dniach 11 - 12 czerwca br. impreza pod nazwą Dni Gminy Niemce 2016 przeszła do historii.

Uroczystości związane ze świętem Gminy Niemce rozpoczęły się już o godzinie 9.00 w sobotę, 11 czerwca mszą św. w intencji mieszkańców, która odbyła się w kościele parafialnym p. w. św. Ignacego Loyoli w Niemcach. Reszta pierwszego dnia obchodów upłynęła pod znakiem imprez sportowo-rekreacyjnych. O godzinie 10.00 na sąsiadujących ze sobą obiektach równocześnie rozpoczęły się dwie imprezy sportowe. Na boisku Orlik 7 zespołów wzięło udział w Turnieju Dzikich Drużyn w Piłce Nożnej o Puchar Wójta Gminy Niemce. Główną nagrodę w tym roku zdobyli HAPACZE z Niemiec. Obok na Skateparku odbyły się pierwsze w naszej gminie Zawody Deskorolkowe Skate Jam Niemce, które zorganizowała Szkoła Deskorolki „Slide“ przy wsparciu finansowym i organizacyjnym Gminy Niemce i Gminnego Ośrodka Kultury. Zwycięzcą został Filip Szalak. O godzinie 12.00 z parku przy Zespole Placówek Oświatowych w Ciecierzynie wyruszył trzeci już Rajd Rowerowy Wójta Gminy Niemce. Ponad stu rowerzystów przejechało malowniczymi drogami Ciecierzyna, Dysa, Pólka, Rudki Kozłowieckiej i Woli Niemieckiej na metę usytuowaną przy obiektach sportowych na ul. Różanej w Niemcach. Tutaj po wspólnym posiłku przy grillu zostały rozlosowane nagrody rzeczowe wśród uczestników.

Niedzielne obchody Dni Gminy Niemce to już tradycyjnie impreza plenerowa na placu przy Gminnym Ośrodku Kultury. O godzinie 13.00 Wójt Gminy Niemce Krzysztof Urbaś swoim wystąpieniem rozpoczął drugi dzień świętowania gminy. Podczas oficjalnej części głos na scenie zabrali także Magdalena Urbaś – Dyrektor Departamentu Kontroli i Audytu Wewnętrznego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego w Lublinie, Artur Jaśkowski – Dyrektor Wydziału Gospodarki Nieruchomościami i Skarbu Państwa, Andrzej Ryl – Prezes Rynku Hurtowego w Elizówce i Zbigniew Załoga – Zastępca Dyrektora Agencji Nieruchomości Rolnych w Lublinie.

Gminne święto było okazją do odznaczenia osób i instytucji, które w szczególny sposób przyczyniły się do rozwoju społeczno-kulturalnego naszej gminy. Medalami „Zasłużony dla Gminy Niemce” odznaczeni zostali: Genowefa Włodarczyk, Grażyna Gliwka, Europejski Dom Spotkań – Fundacja Nowy Staw oraz pośmiertnie Jan Filipek, którego medal w imieniu spadkobierców odebrał Jan Ściseł.

W części artystycznej na scenie zaprezentowały się zespoły artystyczne szkół i przedszkoli z terenu Gminy Niemce, zespoły ludowe „Ciecierzyn” i „Dysowiacy”, chór „Bas Canto”, tancerze ze Studia Tańca RYTHM-X, a także Gminna Orkiestra Dęta.

Tego dnia na Mistrzostwach Europy w Piłce Nożnej we Francji nasza reprezentacja rozgrywała swój pierwszy mecz w grupie, z tego powodu pomiędzy występami, a także podczas trwania meczu organizowane były konkursy i zabawy związane z dopingowaniem naszej reprezentacji.

W wieczornej części imprezy wspaniałe koncerty zagrały zespoły Hoyraki i B-QLL.

Impreza odbyła się przy nieocenionym wsparciu sponsorów: Lubelski Rynek Hurtowy S.A. Elizówka, Zakład Przetwórstwa Mięsnego „Ryjek” Nasutów, Krzysztof Smolarz  PPHU Ciecierzyn,  Spółdzielnia Rolniczo-Handlowa „SCh”  Niemce,  Bank Spółdzielczy  Niemce,  Przedsiębiorstwo Chemiczne Stanchem  Sp.J. , Spółdzielnia Usług Rolniczych  Elizówka.

Na następne obchody Dni Gminy Niemce  zapraszamy już za rok.

 

Zapraszamy do obejrzenia fotoreportażu z imprezy.

 

Turniej Dzikich Drużyn
Zawody Deskorolkowe Skate Jam Niemce
Rajd Rowerowy Wójta Gminy Niemce
Niedzielne obchody Dni Gminy Niemce 2016
« Powrót
Urząd Gminy Niemce
ul. Lubelska 121, 21 - 025 Niemce
tel. 81 756 15 21, fax 81 756 17 90