WIELKOŚĆ
Dziś jest: r.
Imieniny:
Jesteś na: AKTUALNOŚCI Gmina Niemce już po raz szósty...

POGODAbooked.net
 
+6
°
C
+
Niemce
Środa, 13
Prognoza 7-dniowa

Aktualności

Gmina Niemce już po raz szósty „SAMORZĄDOWYM LIDEREM EDUKACJI”

Gmina Niemce już po raz szósty „SAMORZĄDOWYM LIDEREM EDUKACJI”

17.10.2016

12 października 2016 roku w Sali Białej historycznego Pałacu Jana III Sobieskiego w Wilanowie odbyła się Gala Finałowa VI edycji Ogólnopolskiego Konkursu i Programu Certyfikacji „Samorządowy Lider Edukacji”. Naszą gminę reprezentował osobiście Wójt Krzysztof Urbaś oraz dyrektor Gminnego Ośrodka Administracyjnego Szkół w Niemcach - Anna Studzińska, którzy odebrali przyznane nagrody i wyróżnienia.

 Gmina Niemce, otrzymała:
  • zaszczytny tytuł  „Samorządowy Lider Edukacji” 2016 ,
  • Certyfikat Złoty, którym zostały uhonorowane jednostki samorządu terytorialnego certyfikowane w Programie  po raz szósty,
  • Wyróżnienie nadzwyczajne „Lider Bezpieczeństwa w Oświacie”- wyróżnienie dla gmin, powiatów i samorządnych województw, które uznane zostały przez Komisję konkursową za szczególnie nowatorskie i innowacyjne w dziedzinie wdrażania rozwiązań i procedur podnoszących poziom bezpieczeństwa uczniów w szkołach i placówkach
 Certyfikat „Samorządowy Lider Edukacji” jest jednym z najbardziej prestiżowych, elitarnych i rozpoznawalnych certyfikatów jakości w dziedzinie oświaty, jakie może otrzymać jednostka samorządu terytorialnego. Tytuł „Samorządowego Lidera Edukacji” otrzymują gminy i powiaty, które uzyskały pozytywny wynik ewaluacji w dziedzinie jakości i efektywności polityki oświatowej. Oceny samorządu dokonuje powołana przez organizatorów Kapituła naukowców pracujących m.in. na Uniwersytecie Warszawskim, Uniwersytecie Śląskim i Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II. Wielokrotność uzyskania przez naszą gminę tego prestiżowego wyróżnienia potwierdza, że Gmina Niemce  znajduje  się w elitarnej grupie samorządów, dla których wysoka jakość oświaty jest priorytetem. Ponadto Prof. dr hab. Michał Kaczmarczyk, rektor Wyższej Szkoły Humanitas w Sosnowcu - Stypendysta Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego dla wybitnych młodych naukowców, zamieścił recenzję naszej gminy jako przykład dobrych praktyk w swojej pierwszej monografii naukowej poświęconej programowi pt.: Program „Samorządowy Lider Edukacji" jako narzędzie wsparcia zarządzania oświatą w systemie zarządzania publicznego jednostki samorządu terytorialnego. Publikacja została wydana w bieżącym roku. Jest to dla nas ogromne wyróżnienie i zaszczyt.
Relacja z uroczystości w Muzeum Króla Jana III Sobieskiego została opublikowana na stronie internetowej Programu pod adresem:

www.lider-edukacji.pl

Uzasadnienie przyznania certyfikatu "Samorządowy Lider Edukacji 2016", plik: Rozszerzenie: pdf, Rozmiar: [381.71 KB]

« Powrót
Urząd Gminy Niemce
ul. Lubelska 121, 21 - 025 Niemce
tel. 81 756 15 21, fax 81 756 17 90