WIELKOŚĆ
Dziś jest: r.
Imieniny:
Jesteś na: AKTUALNOŚCI Kolejne Święto Gminy Niemce już za nami!

POGODAbooked.net
 
+6
°
C
+
Niemce
Środa, 13
Prognoza 7-dniowa

Aktualności

Kolejne Święto Gminy Niemce już za nami!

Kolejne Święto Gminy Niemce już za nami!

19.06.2018

Tegoroczne Święto Gminy Niemce już za nami. Od wielu lat mieszkańcy naszej gminy w jeden z czerwcowych weekendów gromadzą się na placu przy ul. Różanej w Niemcach, aby wspólnie świętować przynależność do społeczności Gminy Niemce.

Obchody święta gminy rozpoczęły się w sobotę 9 czerwca od Mszy Świętej w intencji wszystkich Mieszkańców, celebrowanej przez ks. proboszcza Krzysztofa Galewskiego w kościele parafialnym p.w. Św. Ignacego Loyoli w Niemcach.

Następnego dnia odbyła się impreza plenerowa łącząca wydarzenia sportowe, rekreacyjne i kulturalne. O godzinie 10:00 na boisku „Orlik” przy ul. Różanej w Niemcach rozpoczęły się rozgrywki ,,Turnieju Dzikich Drużyn w Piłce Nożnej o Puchar Wójta”, a o 12:00 spod szkoły w Ciecierzynie wyruszył piąty już ,,Rajd Rowerowy Wójta Gminy Niemce”, którego uczestnicy po pokonaniu ok. 14 km dotarli do Niemiec. Po krótkim odpoczynku rowerzyści mogli wziąć udział w konkursach. Dla młodszych uczestników policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego w Lublinie przeprowadzili test z wiedzy o ruchu rowerów, natomiast konkurs w kategorii 14+ został przeprowadzony pod sceną w formie quizu.

Oficjalne otwarcie Święta Gminy Niemce rozpoczęło się wystąpieniami Wójta Gminy Niemce Krzysztofa Urbasia, Dyrektora Regionalnego Biura Energii Henryka Smolarza i Członka Zarządu Powiatu Lubelskiego Dariusza Gajo. List do naszych mieszkańców od Wojewody Lubelskiego Przemysława Czarnka odczytał Michał Suchodolski, były pracownik naszego urzędu. Po przemówieniach, dwie firmy z terenu naszej gminy: Dwór Anna z Jakubowic Konińskich Kolonia i As Babuni z Niemiec zostały wyróżnione Medalami Pamiątkowymi Województwa Lubelskiego za szczególe zasługi dla regionu. Następnie Członkowie Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych wręczyli za wybitne zasługi dla kombatantów honorowe odznaczenia: Wójtowi Gminy Niemce Krzysztofowi Urbasiowi, Dyrektorowi Zespołu Placówek Oświatowych w Ciecierzynie Mirosławowi Studniewskiemu, Wicedyrektorce Szkoły w Ciecierzynie Alinie Gromaszek oraz nauczycielowi Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Niemcach  Witoldowi Józefackiemu.

Po części oficjalnej na scenie jako pierwsze zaprezentowały się dzieci z Przedszkola Publicznego w Niemcach, które pokazywały swoje umiejętności w tańcu i piosence. Tuż po ich występie Wójt razem z Przewodniczącym Rady Gminy Niemce Sławomirem Mroczkiem wręczyli nagrody zwycięzcom konkursów zorganizowanych dla uczestników Rajdu Rowerowego, a także przekazali wartościowe nagrody rzeczowe laureatom Loterii Promocyjnej pn. ,,Mieszkam w Gminie Niemce i tu płacę podatki”. W dalszej części na scenie wystąpili finaliści XIII Powiatowego Festiwalu Piosenki ,,Niezapomniane Melodie”, Klub Karate „Bushi”, Gminna Orkiestra Dęta i Chór Męski ,,Bas Canto” z Niemiec.

Przed wieczornymi koncertami, Wójt Krzysztof Urbaś wręczył jeszcze puchary drużynom piłkarskim, rywalizującym przez cały dzień na boisku Orlik w Turnieju Dzikich Drużyn.

Atrakcjami towarzyszącymi świętowaniu było wesołe miasteczko, gastronomia oraz stoiska wystawiennicze.

Zwieńczeniem obchodów Święta Gminy Niemce były wieczorne występy zaproszonych gwiazd. Sporą dawkę humoru dostarczył widowni występ Kabaretu z Konopi. Artyści zaprezentowali się w kilku skeczach rozbawiając publiczność do łez. Następnie na scenie rozbrzmiały największe przeboje włoskiej pary – Al. Bano & Romina Power w wykonaniu duetu An Dreo e Karina. Gwiazdą wieczoru tegorocznego święta był zespół ,,MIG”, autorzy takich przebojów jak ,,Wymarzona”, czy ,,Miód Malina”.

Dzięki różnorodność zaplanowanych na ten dzień atrakcji i wydarzeń, mamy nadzieję, że  każdy znalazł coś dla siebie. Święto Gminy Niemce 2018 właśnie przeszło do historii a my już dziś zapraszamy na wspólne świętowanie za rok.

« Powrót
Urząd Gminy Niemce
ul. Lubelska 121, 21 - 025 Niemce
tel. 81 756 15 21, fax 81 756 17 90