Dziś jest: r.
Imieniny:
Jesteś na: AKTUALNOŚCI Informacja - budowa sieci...

Aktualności

Informacja - budowa sieci światłowodowej, prace w terenie

Informacja - budowa sieci światłowodowej, prace w terenie

30.10.2019

Na terenie Gminy Niemce realizowany jest projekt budowy sieci światłowodowych w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa.

W związku z realizacją projektu do Państwa domostw zapukają projektanci, którzy rozpoczynają właśnie prace w terenie, celem ustalenia przebiegu sieci światłowodowej w poszczególnych miejscowościach naszej gminy. Będą to przedstawicieli firmy TELEKOM DATA Spółka z o.o. z siedzibą w Zakrzewie, przy ul. Pasjonatów 15, 62-070 Dopiewo.

Kontakt w sprawie projektu - proszę telefonować w dni robocze w godzinach 08:00-16:00
Kierownik projektu Pani Aneta Kosińska - nr tel. 575599965
Pan Jarosław Partyka - nr tel. 733776161

Celem Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa 2014-2020 (POPC) jest wzmocnienie cyfrowych fundamentów rozwoju kraju, za które przyjęto: szeroki dostęp do szybkiego internetu, efektywne i przyjazne użytkownikom e-usługi publiczne oraz stale rosnący poziom kompetencji cyfrowych społeczeństwa. W powiecie lubelskim programem objętych jest ponad sto placówek szkolnych i ponad trzydzieści pięć tysięcy gospodarstw domowych. 

Technologia budowy sieci zakłada wykorzystanie istniejącej podbudowy słupowej, własności PGE oraz budowę doziemnej sieci światłowodowej. Szkoły na terenie Państwa gminy będą mogły tym samym podłączyć się do Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej korzystając z darmowego 10-cio letniego abonamentu uzyskując tym samym dostęp do wszystkich usług oferowanych w tej sieci.

Beneficjentem programu jest firma FIBEE I Spółka z o.o. z siedzibą w Wysogotowie, ul. Wierzbowa 84, 62-081 Przeźmierowo, działająca w GRUPIE INEA, w ramach której działają spółki: FIBEE, FIBER1, WIELKOPOLSKA SIEĆ SZEROKOPASMOWA, OPERATOR WSS i inne. INEA S.A. jest multimedialnym operatorem telekomunikacyjnym z Wielkopolski, posiadającym 10.000 kilometrów światłowodu, świadczącym szereg nowoczesnych usług, w tym usługi telewizji cyfrowej, szybki Internet oraz usługi telefoniczne i mobilne. Z usług INEA S.A. każdego dnia korzysta ok. 750.000 Wielkopolan.

 Generalnym wykonawcą przedsięwzięcia jest firma tj. TELEKOM DATA Spółka z o.o. z siedzibą w Zakrzewie, przy ul. Pasjonatów 15, 62-070 Dopiewo. W najbliższych dniach projektanci rozpoczną prace w terenie, celem ustalenia przebiegu sieci światłowodowej w poszczególnych miejscowościach, dlatego zwracamy się do mieszkańców i właścicieli działek z prośbą o pomoc w realizacji inwestycji poprzez wyrażanie zgody na ewentualny przebieg sieci światłowodowej przez prywatne działki. 

Kontakt w sprawie projektu - proszę telefonować w dni robocze w godzinach 08:00-16:00
Kierownik projektu Pani Aneta Kosińska - nr tel. 575599965
Pan Jarosław Partyka - nr tel. 733776161

Miejscowości objęte projektem na terenie gminy Niemce:

- Łagiewniki

- Baszki

- Boduszyn

- Ciecierzyn

- Dys

- Elizówka

- Jakubowice Koniński Kolonia

- Ludwinów

- Majdan Krasieniński

- Nasutów

- Niemce

- Nowy Staw

- Pólko

- Rudka Kozłowiecka

- Stoczek

- Stoczek – Kolonia

- Wola Niemiecka

- Zalesie

 

« Powrót
Urząd Gminy Niemce
ul. Lubelska 121, 21 - 025 Niemce
tel. 81 756 15 21, fax 81 756 17 90