Dziś jest: r.
Imieniny:
Jesteś na: AKTUALNOŚCI VI Forum Kobiet – jestem EKO

Aktualności

VI Forum Kobiet – jestem EKO

VI Forum Kobiet – jestem EKO

12.03.2020

8 marca 2020 r. w Europejskim Ośrodku Integracyjnym w Niemcach odbyło się VI Forum Kobiet – jestem EKO. W imprezie zorganizowanej z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet uczestniczyło 200 osób – mieszkańców obszaru LGD „Kraina wokół Lublina”.

Jak przystało na Dzień Kobiet spotkanie rozpoczęło się życzeniami oraz kwiatami wręczonymi przybyłym Paniom przez przedstawicieli władz gminy Niemce – pana Krzysztofa Urbasia - wójta gminy, pana Henryka Smolarza – wice wójta oraz przedstawicieli LGD „Kraina wokół Lublina” pana Pawła Pikulę – prezesa oraz pana Edwarda Jarzynkę.

Tematem przewodnim szóstego Forum Kobiet była ekologia w wielu odsłonach, od wykładów o zdrowym odżywianiu i mądrym postępowaniu z odpadami, po konkursy: literacki, kulinarny oraz na strój „Eko”.

Esej na temat „jestem EKO” pokazał, że autorzy prac mają dużą wiedzę i chęć wcielania w życie podstawowych zasad postępowanie przyjaznego środowisku.

Konkurs na „EKO – ciasto” postawił jurorki przed trudnym zadaniem wyłonienia tego „naj” – najsmaczniejszego, najpiękniejszego i najbardziej „Eko” spośród 13.

Niezwykle twórcze, kreatywne i piękne okazały się stroje „Eko” przygotowane i prezentowane przez Uczestniczki konkursu. Mogliśmy się naocznie przekonać, że inspiracją dla strojów mogą być rzeczy, które na co dzień postrzegamy jako uciążliwe odpady.

Spotkanie ożywiły dwa porywające występy zespołów z gminy Niemce: Chóru Męskiego „Bas Canto” i „Kapeli spod Lublina”. Obydwa występy zostały bardzo gorąco przyjęte przez publiczność.

Serdecznie dziękujemy uczestniczkom Forum za wspólnie spędzony czas, wyminę doświadczeń i rozmowy, które budują dobrą atmosferę współpracy i motywują do działania. Szczególne podziękowania kierujemy do wszystkich uczestników konkursów, których aktywność i zaangażowanie wpłynęły na uatrakcyjnienie programu spotkania.

Laureatom konkursów serdecznie gratulujemy wspaniałych osiągnięć , a byli to:

W konkursie literackim: Pani Maria Kalińska - II miejsce, Pan Dariusz Mitura – III miejsce.

W konkursie kulinarnym: Pani Anna Włodarczyk – I miejsce, Pani Wiesława Pieczywek – II miejsce, Pani Agnieszka Oziemczuk – III miejsce.

W konkursie modowym: Pani Barbara Lübek – I miejsce, Pani Elżbieta Janiak - II miejsce, Pani Julia Moroniak – III miejsce.

Dziękujemy Władzom gminy Niemce oraz Dyrekcji i Pracownikom Gminnego Ośrodka Kultury w Niemcach za współpracę przy realizacji spotkania.

LGD „Kraina wokół Lublina”

« Powrót
Urząd Gminy Niemce
ul. Lubelska 121, 21 - 025 Niemce
tel. 81 756 15 21, fax 81 756 17 90