Solidarni
z Ukrainą
Flaga ukrainy
Gminne
inwestycje
Monety
OCHRONA ŚRODOWISKA
drzwo i planeta
KANAŁ VIDEO
YOU TUBE
Film kamera klaps
APLIKACJA MOBILNA GMINY NIEMCE
Miasto z lotu ptaka z herbem
MAPA
GMINY
mapa
KONTAKT
telefon w dłoni
STRONA ARCHIWALNA
laptop ręce

AKTUALNOŚCI

Na zdjęciu druhowie OSP Niemce z przyczepką wypełnioną artykułami.
Opublikowane dn. 04-01-2022

Podsumowanie zbiórki w ramach akcji „Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę”

Ochotnicza Straż Pożarna w Niemcach we współpracy z Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Niemcach zorganizowali zbiórkę w ramach akcji „Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę”. Akcja trwała od 24 listopada do 18 grudnia.

Produkty były zbierane w Gminnym Ośrodku Kultury, siedzibie OSP KSRG Niemce przy ul. Różanej oraz sklepie Delikatesy Centrum przy ul. Lubelskiej, gdzie druhowie w każdy piątek osobiście zbierali dary. W pomoc zostały zaangażowane również dzieciaczki ze żłobka, przedszkola oraz młodzież ze Szkoły Podstawowej w Niemcach. Celem Akcji było zebranie darów w postaci zabawek, artykułów szkolnych i papierniczych, środków czystości i higieny osobistej, słodyczy oraz produktów spożywczych nadających się do długotrwałego przechowywania.
Po przeliczeniu udało się zebrać 415 kilogramów żywności, słodyczy oraz chemii. Wszystko zostało rozdzielone pomiędzy 11 rodzin z naszej gminy i 30.12.2021 rozwiezione przez naszych druhów.

W imieniu organizatorów oraz obdarowanych rodzin kierujemy serdeczne podziękowania do wszystkich darczyńców, uczniów, nauczycieli, przyjaciół-za dar z serca płynący, zaangażowanie, współpracę i wsparcie akcji.

 

Autor: Gmina Niemce
Powrót