Solidarni
z Ukrainą
Flaga ukrainy
Gminne
inwestycje
Monety
OCHRONA ŚRODOWISKA
drzwo i planeta
KANAŁ VIDEO
YOU TUBE
Film kamera klaps
APLIKACJE MOBILNE GMINY NIEMCE
Miasto z lotu ptaka z herbem
MAPY
GMINY
mapa
KONTAKT
telefon w dłoni
STRONA ARCHIWALNA
laptop ręce

AKTUALNOŚCI

fragment plakatu zapraszającego na jubileusz 10-lecia Bas Canto
Opublikowane dn. 13-01-2022

Zaproszenie na koncert z okazji 10-lecia Chóru Męskiego Bas Canto

Wójt Gminy Niemce Krzysztof Urbaś i Chór Męski "Bas Canto" serdecznie zapraszają na Koncert Jubileuszowy z okazji 10-lecia Chóru Męskiego "Bas Canto" 23.01.2022 (niedziela), godz. 14:00, sala konferencyjna Gminnej Biblioteki Publicznej w Niemcach, ul. Parkowa 6.

Gościnnie wystąpią:

-Brass Band Orkiestra Gminy Niemce
-Łukasz Mielko
-Zespoły Ludowe: "Ciecierzyn" i "Dysowiacy"

Koncert zakończy wspólne kolędowanie.

Wydarzenie uświetni wystawa  malarstwa artystek z Gminy Niemce:

  • Marii Kruk
  • Marii Małeckiej
  • Joanny Piekarczyk
  • Teresy Zembrzyckiej

Prosimy o zabranie ze sobą zaświadczeń o szczepieniach na COVID-19. Ilość miejsc ograniczona dla osób niezaszczepionych.
Koncert będzie transmitowany na żywo (link do transmisji zostanie podany w późniejszym czasie).

grafika przedstawia plakat, którego treść zamieszczono powyżej

 

Chór Męski „Bas Canto” istnieje od jesieni 2011 roku. Pomysłodawcami jego utworzenia byli Andrzej Małek i Wiesław Zembrzycki. Początkowo nazywaliśmy się „Chór Męski z Niemiec” i nadal cechuje nas przywiązanie do naszej małej ojczyzny. Pierwszym dyrygentem zespołu został mgr Mieczysław Szczepaniak, absolwent wychowania muzycznego na Uniwersytecie Śląskim oraz Archidiecezjalnego Studium Organistowskiego w Lublinie. Od 2016 roku funkcję dyrygenta pełni dr Henryk Pogorzelski, emerytowany pracownik dydaktyczny Wydziału Artystycznego Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej, wybitny muzyk.

Chór ma w repertuarze pieśni ludowe, religijne, kolędy, pieśni patriotyczne, jak również klasyczne utwory na chór męski. Występowaliśmy w wielu miejscach Lubelszczyzny i Polski. Braliśmy udział m.in. w Międzynarodowym Festiwali Kolęd i Pastorałek w Cisnej, Lubelskim Festiwalu Chórów Parafialnych, Festiwalu Ars Chori w Lublinie. Naszym najnowszym, ogromnym sukcesem jest zdobycie srebrnego medalu w kategorii G - chóry seniorów podczas Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Chóralnej "Cantantes Lublinensis II Special Edition".

Od 20 listopada 2013 jesteśmy Stowarzyszeniem "Chór męski 'Bas Canto' ", którego celem jest działalność kulturalna i muzyczna. Organizujemy koncerty w naszej rodzinnej miejscowości, połączone z prelekcjami historycznymi, wystawami malarskimi lokalnych artystów, jak również występami laureatów konkursów recytatorskich. Uczestniczyliśmy w wydaniu dwóch tomów publikacji „Ocalić od zapomnienia”, mającej na celu przypomnienie niezwykle barwnej historii Gminy Niemce. Wydarzenia organizowane przez nas spajają lokalną społeczność i cieszą się dużym zainteresowaniem.

Jesteśmy grupą mężczyzn, których połączyła wspólna pasja. Dzięki chórowi rozwinęliśmy się artystycznie i muzycznie, zawarliśmy nowe przyjaźnie, a niektórzy z nas nawet poznali miłość swojego życia. Przez 10 lat istnienia w Chórze Męskim „Bas Canto” występowało łącznie ok. 40 panów, w różnym wieku i wykształceniu.

Nasze próby odbywają się co wtorek o godz. 18.00 w Klubie Seniora w Parku im. Rodzin Budnych i Łosiów w Niemcach.

Więcej informacji o Chórze można znaleźć na stronie Facebook: https://www.facebook.com/chorbascanto

Kontakt do Chóru: bas.canto.niemce@gmail.com

Zdjęcie przedstawia Chór Męski Bas Canto

Autor: Gmina Niemce
Powrót