Solidarni
z Ukrainą
Flaga ukrainy
Gminne
inwestycje
Monety
OCHRONA ŚRODOWISKA
drzwo i planeta
KANAŁ VIDEO
YOU TUBE
Film kamera klaps
APLIKACJA MOBILNA GMINY NIEMCE
Miasto z lotu ptaka z herbem
MAPA
GMINY
mapa
KONTAKT
telefon w dłoni
STRONA ARCHIWALNA
laptop ręce

AKTUALNOŚCI

Grafika ogólna- herb gminy Niemce na tle ukraińskiej flagi.
Opublikowane dn. 26-02-2022

Pomoc obywatelom Ukrainy.

W piątek 24.02.2022 odbyła się wideokonferencja Wojewody Lubelskiego z wójtami i burmistrzami. Jednym z głównych wątków, którym poświęcaliśmy uwagę, były kwestie związane z ewentualnym napływem uchodźców z Ukrainy. Obecnie sytuację kontroluje Sztab Zarządzania Kryzysowego, którego podstawowym celem jest koordynowanie działań gmin, aby przebiegały one w sposób uporządkowany. Wojewoda apelował również o zachowanie spokoju i postępowanie według bieżących komunikatów.

Działania Gminy w tym zakresie będą adekwatne do aktualnych potrzeb. Obecnie jesteśmy w trakcie przygotowywania obiektów, do których będziemy przyjmowali osoby przyjeżdżające z punktów recepcyjnych. Na ten moment jest to priorytetowe działanie gminy. Pozostajemy również w stałym kontakcie z naszą partnerską gminą na Ukrainie -Sokolniki i systematycznie realizujemy prośby jej mieszkańców.

Dziękujemy wszystkim, którzy w obecnej sytuacji wykazują się wolą współpracy, solidarnością i odpowiedzialnością, za przejawy braterstwa oraz za organizowane prywatne zbiórki. Na bieżąco będziemy informować o podejmowanych działaniach. Jeżeli zajdzie potrzeba zorganizowania zbiórki przez gminę, to dołożymy wszelkich starań, aby zakończyła się ona sukcesem. Jesteśmy gotowi na każdy scenariusz i będziemy reagować stosownie do potrzeb.

Autor: Gmina Niemce
Powrót