Solidarni
z Ukrainą
Flaga ukrainy
Gminne
inwestycje
Monety
OCHRONA ŚRODOWISKA
drzwo i planeta
KANAŁ VIDEO
YOU TUBE
Film kamera klaps
APLIKACJE MOBILNE GMINY NIEMCE
Miasto z lotu ptaka z herbem
MAPY
GMINY
mapa
KONTAKT
telefon w dłoni
STRONA ARCHIWALNA
laptop ręce

AKTUALNOŚCI

samochód ciężarowy z załadowaną naczepą
Opublikowane dn. 08-03-2022

Akcja pomocowa dla zaprzyjaźnionych gmin z Ukrainy

Szanowni Państwo, po pierwszych doniesieniach o napaści Rosji na Ukrainę skontaktowaliśmy się z naszymi przyjaciółmi z partnerskiej Gminy Sokolniki. W miarę rozwoju sytuacji, będąc w stałym kontakcie z przedstawicielem ich gminy wspólnie opracowaliśmy plan dostarczenia pomocy humanitarnej do naszych partnerów zza wschodniej granicy.

Po ogłoszeniu akcji zbierania darów oraz po uruchomieniu specjalnego konta, na które zbieraliśmy dobrowolne wpłaty, odzew naszych mieszkańców i okolicznych przyjaciół przerósł nasze najśmielsze oczekiwania. Okazuje się, że w sytuacjach kryzysowych polscy obywatele mają ogromne serca. W kilka dni po ogłoszeniu zbiórki udało się zgromadzić 33 palety żywności, wody, środków czystości, artykułów medycznych i higienicznych, a z datków zebranych na koncie został zakupiony agregat prądotwórczy, latarki oraz duży pakiet krótkofalówek, o które sąsiedzi z Ukrainy bardzo prosili. Szacunkowa wartość pomocy to około 100 tys. zł.

Od początku ubiegłego tygodnia w dwóch punktach zbiorczych tj. w remizie OSP w Jakubowicach Kolonii i budynku Gminnej Biblioteki Publicznej w Niemcach gromadziliśmy dary dostarczane z innych punktów zbiórek. W czwartek całość darów została zgromadzona w bibliotece i tutaj wolontariusze aż do piątkowego wieczora segregowali i pakowali do wysyłki całość pomocy.

W sobotę punktualnie o godz. 6.00 niestrudzeni wolontariusze załadowali dary na naczepę samochodu, który poprzedniego dnia przyjechał z Sokolnik. Po godzinie 8.00 nasza pomoc była już w drodze na Ukrainę, a w niedziele dary były u w naszych zaprzyjaźnionych gminach.

Szanowni Państwo w tym miejscu, w imieniu mieszkańców Sokolnik, Obroszyna oraz społeczeństwa ukraińskiego chcielibyśmy serdecznie podziękować, organizacjom, stowarzyszeniom, Kołom Gospodyń Wiejskich, Ochotniczym Strażom Pożarnym, placówkom oświatowym, żłobkowi w Niemcach, przedszkolu w Niemcach, pracownikom urzędu gminy i jednostek organizacyjnych gminy, firmom i przedsiębiorcom, a przede wszystkim wspaniałym mieszkańcom naszej gminy za okazane serce.

Dziękujemy i liczymy na więcej, bo jak Państwo widzą sytuacja na wschodzie jest nadal katastrofalna.

To nie jedyna pomoc dla naszych wschodnich sąsiadów. Gmina Niemce przeznaczyła 7 lokali (świetlice wiejskie) na pomoc lokalową dla napływających uchodźców. Budynki zostały doposażone w kabiny prysznicowe, a dzięki ofiarności naszych mieszkańców także wyposażone w niezbędne sprzęty i meble. Do tych lokali uchodźcy są kierowani przez Zarządzanie Kryzysowe Starostwa Powiatowego w Lublinie. Większość ma już lokatorów z Ukrainy.
Autor: Gmina Niemce
Powrót