Solidarni
z Ukrainą
Flaga ukrainy
Gminne
inwestycje
Monety
OCHRONA ŚRODOWISKA
drzwo i planeta
KANAŁ VIDEO
YOU TUBE
Film kamera klaps
APLIKACJA MOBILNA GMINY NIEMCE
Miasto z lotu ptaka z herbem
MAPA
GMINY
mapa
KONTAKT
telefon w dłoni
STRONA ARCHIWALNA
laptop ręce

AKTUALNOŚCI

Zdjęcie grupowe udziałowców SIM Lubelskie
Opublikowane dn. 05-04-2022

Akt powołania spółki SIM Lubelskie

Wczoraj, 4 kwietnia 2022 r. w sali widowiskowej Gminnej Biblioteki Publicznej w Niemcach odbyło się spotkanie, podczas którego została powołana spółka SIM Lubelskie. W jej skład wchodzi Krajowy Zasób Nieruchomości oraz 17 samorządów – miast i gmin, które chcą realizować społeczną inicjatywę mieszkaniową wspieraną środkami publicznymi.

Przed przystąpieniem do podpisania aktu notarialnego powołującego spółkę odbyła się konferencja prasowa, na której cele i zadania zaplanowane dla nowo powstającego podmiotu przedstawili Monika Pawłowska Poseł na Sejm RP, Jakub Pyżanowski Zastępca Prezesa Krajowego Zasobu Nieruchomości oraz Krzysztof Urbaś Wójt Gminy Niemce.

Podstawowym celem działalności spółki jest budowanie mieszkań oraz ich eksploatacja na zasadach najmu o umiarkowanym czynszu. Mieszkania w SIM dedykowane są dla osób i rodzin nie posiadających własnego mieszkania w danej miejscowości, które dysponują środkami na regularne opłacanie czynszu, jednak ich dochody są za niskie na zaciągnięcie kredytu hipotecznego na mieszkanie. Przydział lokali mieszkalnych poprzedzać będzie przeprowadzenie naboru, dokonywanego przez Gminę.

Każdy z samorządów otrzymał po 3 miliony złotych na objęcie udziału w spółce. Jak przekazał mediom Wójt Krzysztof Urbaś, Gmina Niemce planuje budowę 60 mieszkań. W sumie spółka SIM Lubelskie ma wybudować około tysiąca mieszkań.

Autor: Gmina Niemce
Powrót