Solidarni
z Ukrainą
Flaga ukrainy
Gminne
inwestycje
Monety
OCHRONA ŚRODOWISKA
drzwo i planeta
KANAŁ VIDEO
YOU TUBE
Film kamera klaps
APLIKACJE MOBILNE GMINY NIEMCE
Miasto z lotu ptaka z herbem
MAPY
GMINY
mapa
KONTAKT
telefon w dłoni
STRONA ARCHIWALNA
laptop ręce

AKTUALNOŚCI

dzieci tańczące na scenie w strojach ludowych
Opublikowane dn. 12-05-2022

Święto Kwitnących Sadów 2022

Po dwuletniej przerwie, spowodowanej pandemią COVID-19, w ubiegłą niedzielę 8 maja 2022 r. w Dziuchowie odbyło się IV Święto Kwitnących Sadów – festyn rodzinny dla naszych mieszkańców oraz sympatyków Gminy Niemce.

Dzięki wspaniałej, majowej pogodzie plac przy świetlicy wiejskiej w Dziuchowie zapełnił się w całości rodzinami, które po dwóch latach ograniczeń pandemicznych chciały wspólnie poświętować na łonie przyrody. Na pierwszą imprezę plenerową w tym roku oprócz mieszkańców przybyli także przedstawiciele stowarzyszeń, Kół Gospodyń Wiejskich czy różnych organizacji działających na terenie Gminy Niemce. Oczywiście wśród uczestników festynu nie mogło zabraknąć władz naszej gminy na czele z Wójtem Krzysztofem Urbasiem i Przewodniczącym Rady Gminy Markiem Podstawką. Święto w Dziuchowie zaszczycili również zaprzyjaźnieni wójtowie: Mirosław Żydek Wójt Gminy Konopnica i Edwin Gordat Wójt Gminy Wólka.

Po oficjalnym otwarciu, ogłoszonym przez włodarza naszej gminy na scenie ze swoimi programami artystycznymi zaprezentowały się dzieci i młodzież z Zespołu Placówek Oświatowych w Ciecierzynie, Chór Męski „Bas Canto” oraz lokalne zespoły ludowe „Ciecierzyn” i „Dysowiacy”.

Każdy podczas festynu mógł znaleźć coś dla siebie. Dzieci mogły skorzystać z darmowych zjeżdżalni, a także z placu zabaw, który w Dziuchowie jest bardzo dobrze wyposażony. Na placu nie zabrakło stoisk z zabawkami, watą cukrową i popcornem. Nikt oczywiście nie wrócił z imprezy głodny. Specjalnie na ten dzień gmina przygotowała darmowe potrawy z grilla, grochówkę i pierogi. 

Mieszkańcy degustowali również przepyszne ciasta. W ramach festynu odbył się Konkurs Kulinarny, adresowany do kół gospodyń wiejskich, na ciasto „z owocową nutą”. Ogółem do konkursu zgłoszono 19 ciast przygotowanych przez 9 kół z: Baszek, Niemiec, Woli Niemieckiej, Pólka, Ciecierzyna, Stoczka, Elizówki, Jakubowic Konińskich i Dziuchowa. Pierwsze miejsce zajęły panie z Woli Niemieckiej, drugie z Baszek, a trzecie z Pólka.

Tegoroczne Święto Kwitnących Sadów zakończyła zabawa taneczna przy muzyce Stylowej Orkiestry Tanecznej.

Już teraz zapraszamy naszych mieszkańców na kolejne święto do Dziuchowa za rok.

Autor: Gmina Niemce
Powrót