Solidarni
z Ukrainą
Flaga ukrainy
Gminne
inwestycje
Monety
OCHRONA ŚRODOWISKA
drzwo i planeta
KANAŁ VIDEO
YOU TUBE
Film kamera klaps
APLIKACJE MOBILNE GMINY NIEMCE
Miasto z lotu ptaka z herbem
MAPY
GMINY
mapa
KONTAKT
telefon w dłoni
STRONA ARCHIWALNA
laptop ręce

AKTUALNOŚCI

uczestnicy spotkania artystycznego w Nowym Stawie widok ogólny
Opublikowane dn. 05-09-2022

Pokaz mody i wernisaż w Nowym Stawie

26 sierpnia 2022 roku, w świetlicy w Nowym Stawie miało miejsce wyjątkowe spotkanie artystyczne. Zaprezentowano eleganckie stroje projektu i wykonania Pani Moniki Włosek oraz prace malarskie Pani Agnieszki Smoły. To był pierwszy raz, gdy obie Panie zaprezentowały swoją twórczość szerszej publiczności. Wydarzenie powstało z inicjatywy Pani Sołtys Nowego Stawu, Barbary Skowronek. Swoją obecnością zaszczycili Wójt Gminy Niemce Krzysztof Urbaś oraz Komendant Komisariatu Policji w Niemcach, nadkom. Artur Tarnowski.

Pani Monika od trzydziestu lat zajmuję się przede wszystkim przygotowaniem i kontrolą produkcji odzieży, w wolnym czasie szyje samodzielnie. Jest to nie tylko jej zawód, ale również ogromna pasja. Profesjonalistka i estetka, swoją pracę stara się wykonywać najlepiej jak potrafi. Unika niestaranności i nijakości. Niezmiennie dąży do tego, aby nawet najbardziej wymagający klient jak najlepiej wyglądał i czuł się w swoim ubraniu. Projekty utalentowanej krawcowej powstały z myślą o kobietach ceniących elegancję. Wykonane z wysokiej jakości naturalnych tkanin, szyte niewielkimi partiami aby do każdego wyrobu podejść indywidualnie i wykonać go z dbałością o najmniejszy szczegół. Oczywiście, cała konfekcja została wyprodukowana w Polsce.

Agnieszka Smoła, mieszkanka Nowego Stawu, nauczycielka i malarka zaprezentowała swoje obrazy pełne barw i ekspresji. Baśniowe kolory i precyzja wykonania, wyrażające bogatą wyobraźnię , płynne przejścia tonacji barw zdradzają wprawne posługiwanie się paletą malarską, to cechy charakterystyczne dla Jej twórczości. Warto w tym miejscu nadmienić, że tego dnia nie zabrakło również projektów autorstwa córki Pani Agnieszki.

Zarówno Pani Monika, stała bywalczyni w miejscowości, jak i Pani Agnieszka, wieloletnia mieszkanka od dawna są związane i zaprzyjaźnione z Nowym Stawem, aktywnie uczestnicząc w innych spotkaniach w życiu gminy Niemce.

Na koniec wyjątkowego spotkania obie artystki otrzymały podziękowania i kwiaty od Pana Wójta. Na wspaniałych gości czekał słodki poczęstunek i tort. Tego dnia w świetlicy pojawiło się ponad 100 osób.

Autor: Gmina Niemce
Powrót