Solidarni
z Ukrainą
Flaga ukrainy
Gminne
inwestycje
Monety
OCHRONA ŚRODOWISKA
drzwo i planeta
KANAŁ VIDEO
YOU TUBE
Film kamera klaps
APLIKACJA MOBILNA GMINY NIEMCE
Miasto z lotu ptaka z herbem
MAPA
GMINY
mapa
KONTAKT
telefon w dłoni
STRONA ARCHIWALNA
laptop ręce

AKTUALNOŚCI

Wójt wręcza zawodnikowi dokument
Opublikowane dn. 12-10-2022

Trzymamy kciuki za Wiktora na Mistrzostwach Świata w Karate Tradycyjnym WTKF

Dzisiaj o godzinie 9.00 w budynku Urzędu Gminy Niemce odbyło się krótkie spotkanie Wójta Krzysztofa Urbasia z Wiktorem Bisem, młodym mieszkańcem naszej gminy, który w przyszłym tygodniu będzie reprezentował nasz kraj na Mistrzostwach Świata w Karate Tradycyjnym WTKF w Brazylii.

Wiktor to 16-letni junior z 1 danem, który trenując w Akademii Karate Daniela Iwanka na Mistrzostwach Polski wywalczył już 3 brązowe medale i wielokrotnie stawał na podium ogólnopolskich zawodów. Dzięki swojej ciężkiej pracy dostał powołanie do Kadry Polski na XXIII Mistrzostwa Świata w Karate Tradycyjnym, które odbędą się w Brazylii.

Polska Unia Karate Tradycyjnego, która jest organizatorem udziału Kadry na Mistrzostwach, pokrywa koszt pobytu i wyżywienia w Natal w Brazylii. Niestety trenerzy i zawodnicy muszą samodzielnie pokryć koszt biletu lotniczego. W związku z tym trener Wiktora, Daniel Iwanek zwrócił się z prośbą do Wójta Gminy Niemce Krzysztofa Urbasia o wsparcie finansowe wyjazdu, która została rozpatrzona pozytywnie.

Podczas spotkania trener i zawodnik zapoznali Wójta i jego Zastępcę ze specyfiką tej dyscypliny sportowej. Na koniec Wójt Krzysztof Urbaś przekazał wsparcie finansowe na ręce Wiktora Bisa, życząc mu jednocześnie sukcesów na Mistrzostwach.

Autor: Gmina Niemce
Powrót