Solidarni
z Ukrainą
Flaga ukrainy
Gminne
inwestycje
Monety
OCHRONA ŚRODOWISKA
drzwo i planeta
KANAŁ VIDEO
YOU TUBE
Film kamera klaps
APLIKACJE MOBILNE GMINY NIEMCE
Miasto z lotu ptaka z herbem
MAPY
GMINY
mapa
KONTAKT
telefon w dłoni
STRONA ARCHIWALNA
laptop ręce

AKTUALNOŚCI

Zdjęcie grupowe zuchów i harcerzy na schodach przed Zamkiem Lubelskim
Opublikowane dn. 09-12-2022

W drodze po Betlejemskie Światło Pokoju

Dzisiaj (9 grudnia 2022 roku) punktualnie o godzinie 6:00 harcerze i zuchy ze Związku Drużyn Ziemi Lubelskiej wyruszyli po raz kolejny po Betlejemskie Światło Pokoju do Zakopanego. Z naszej gminy w wyprawie biorą udział patrole z 429. Drużyny Harcerskiej Sadyba i 14. Gromady Zuchowej Smerfy działającej przy Szkole Podstawowej w Jakubowicach Konińskich, a także 25. Gromada Zuchowa Pogodne Duszki i 35. Drużyna Harcerska Niebieskooka ze Szkoły Podstawowej w Krasieninie.

Podczas trzydniowego zlotu 34 druhen i druhów odwiedzi Kraków i Zakopane, by przyjąć od słowackich skautów ogień odpalony w Grocie Narodzenia Pańskiego. Tegoroczny zlot pod hasłem "Światło dla ciebie" zachęca do niesienia idei, że każdy z nas ma w sobie światło, które może rozproszyć mroki ludzkości. Wystarczy tylko wziąć je w ręce i wyruszyć do ludzi.

Na miejscu zbiórki pod lubelskim zamkiem był również Wójt Gminy Niemce, Krzysztof Urbaś, który życzył naszym zuchom i harcerzom bezpiecznej i pełnej niezapomnianych wrażeń podróży. Wyprawa po Betlejemskie Światło Pokoju jest każdego roku finansowana z budżetu naszej gminy.

Autor: Gmina Niemce
Powrót