Solidarni
z Ukrainą
Flaga ukrainy
Gminne
inwestycje
Monety
OCHRONA ŚRODOWISKA
drzwo i planeta
KANAŁ VIDEO
YOU TUBE
Film kamera klaps
APLIKACJE MOBILNE GMINY NIEMCE
Miasto z lotu ptaka z herbem
MAPY
GMINY
mapa
KONTAKT
telefon w dłoni
STRONA ARCHIWALNA
laptop ręce

AKTUALNOŚCI

Seniorzy podczas łamania się opłatkiem
Opublikowane dn. 20-12-2022

Spotkanie opłatkowe Klubów Seniora z naszej gminy

W czwartek, 15 grudnia 2022 r. w sali widowiskowej Gminnej Biblioteki Publicznej w Niemcach odbyło się spotkanie opłatkowe Klubów Seniora z naszej gminy. Przy wspólnym, świątecznym stole zasiedli seniorzy z Dziuchowa, Jakubowic Konińskich, Łagiewnik, Ciecierzyna, Nasutowa, Krasienina, Niemiec i Woli Niemieckiej.

Na to szczególne wydarzenie zostali zaproszeni również goście, wśród których obecni byli między innymi ks. dr Mirosław Skałban - proboszcz parafii św. Ignacego Loyoli w Niemcach,  Krzysztof Urbaś - wójt gminy Niemce, Marek Podstawka przewodniczący Rady Gminy Niemce oraz Henryk Smolarz z-ca wójta gminy Niemce.

Wszystkim obecnym na sali udzielił się wyjątkowy nastrój Świąt Bożego Narodzenia. Po modlitwie i połamaniu się opłatkiem uczestnicy spotkania przystąpili do degustacji potraw wigilijnych. Na stołach nie zabrakło śledzi, barszczu czerwonego z uszkami, pierogów z kapustą, bigosu wigilijnego, makowca i piernika. To przedświąteczne wydarzenie było też dobrą okazją do integracji między Klubami, wspomnień o minionym czasie, a także rozmów o planach i nadziejach związanych z Nowym Rokiem - 2023. Spotkanie zakończyło się wspólnym śpiewaniem kolęd.

Autor: Gmina Niemce
Powrót