Pogoda

Aktualności

ZAPROSZENIE na Turniej Finałowy Mistrzostw Piłki Siatkowej

19.03.2015

Niemce, Jabłonna i Wojciechów gościły w niedzielę 15 marca uczestników pierwszych Mistrzostw Piłki Siatkowej Drużyn Amatorskich o Puchar Starosty Lubelskiego. Spośród 18 drużyn, które zgłosiły się do rozgrywek, sześć zagra 22 marca 2015 r. w Turnieju Finałowym.

W pierwszym z trzech turniejów kwalifikacyjnych, który odbył się w hali Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Niemcach, awans do decydującej fazy zawodów wywalczyły Powiat Lubelski i KS Garbów. Na miejscach 3 - 4 uplasowały się Gmina Niemce i "Wysoczanka" Wysokie, a kolejne pozycje zajęły "Dys Team" i "Nasutowskie Orły".

Podczas drugiego turnieju, rozgrywanego w sali gimnastycznej gimnazjum w Jabłonnie, prawo gry w finale zdobyły "Traktor Volley" z Krzczonowa i "Wyjadacze" z Bychawy. Kolejne miejsca zajęły Bychawa, "Wyborowi" z Jabłonnej, "Black Team" z Jabłonnej i Gmina Głusk.

Kolejnych sześć zespołów walczyło o awans do kolejnej fazy mistrzostw w hali widowiskowo-sportowej w Wojciechowie. Z tej rywalizacji zwycięsko wyszły ekipy IPA KWP Lublin i KS "Strażak" Wojciechów. Na pozycjach 3 - 4 uplasowały się Gmina Konopnica i "EL-Hand", zaś na miejscach 5 - 6 rywalizację zakończyły Borzechów i OSP Krężnica Jara.

Na turniej finałowy zapraszamy 22 marca 2015 r. na godzinę 9.30 do hal sportowych Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Niemcach i Zespołu Szkół im. Ziemi Lubelskiej w Niemcach. Tuż przed rozpoczęciem zawodów finaliści zostaną podzieleni na dwie grupy, z których najlepsi zagrają o główne trofeum.

Organizatorami mistrzostw są Powiat Lubelski i Lokalna Grupa Działania "Kraina wokół Lublina".