Gminne
inwestycje
Monety
OCHRONA ŚRODOWISKA
drzwo i planeta
KANAŁ VIDEO
YOU TUBE
Film kamera klaps
APLIKACJA MOBILNA GMINY NIEMCE
Miasto z lotu ptaka z herbem
MAPA
GMINY
mapa
KONTAKT
telefon w dłoni
STRONA ARCHIWALNA
laptop ręce

Warto zobaczyć

budynek fundacjiFundacja Nowy Staw
Fundacja Nowy Staw powstała w 1993 roku. Jej działania kierowane są na rzecz umacniania gospodarki rynkowej, edukacji młodego pokolenia i międzynarodowej współpracy młodzieży. W 1994 roku Fundacja Nowy Staw podjęła dzieło budowy Międzynarodowego Domu Spotkań Młodzieży w Nasutowie koło Lublina. Organizowane są tu imprezy kulturowe, szkolenia, bankiety, wesela oraz ogniska. Miejsce to cieszy się pięknym krajobrazem i wielką gościnnością.
 
Małe ZOO
Dodatkową atrakcją dla miłośników zwierząt jest Małe ZOO, które mieści się w Niemcach, można tam obejrzeć żółwie, kangury, lamę, konie oraz strusie. Dla dzieci udostępniony jest plac zabaw, organizowane są również ogniska oraz możliwość zakupu jaj i piór strusich.
 
Klub Jeździecki "ALEXANDER"
Elizówka k/Lublina, tel. 756 39 21
Klub jeździecki "ALEXANDER" powstał i rozpoczął działalność hodowlaną i sportową wiosną 1999 roku. Siedzibą Klubu jest gospodarstwo specjalistyczno - hodowlane w Elizówce gm. Niemce pod Lublinem. Ośrodek zlokalizowany na 38 ha, z zabytkową zabudową przechodzi gruntowną renowację i adaptację na potrzeby hodowli koni. Stado podstawowe liczy 60 koni hodowlanych. W sporcie jeździeckim w konkurencji skoków i ujeżdżania uczestniczy aktualnie ponad 30 koni, zajmując w większości plasowane miejsca. Klub posiada na własne potrzeby lecznicę weterynaryjną. W hodowli i sporcie dominują konie gorącokrwiste ras niemieckich. Klub posiada bezpośrednich potomków takich sław jak: Cor de la Bryere, Landgraf, Lord, Pilot, Donnerhall, Caretino, Capital, Conteder, Calypso I i II, Dansing, Ahron Z., Akord II, Rafael i inne. Członkowie Klubu uczestniczą w zawodach jeździeckich do międzynarodowych włącznie zajmując plasowane miejsca.
Powrót