Gminne
inwestycje
Monety
OCHRONA ŚRODOWISKA
drzwo i planeta
KANAŁ VIDEO
YOU TUBE
Film kamera klaps
APLIKACJE MOBILNE GMINY NIEMCE
Miasto z lotu ptaka z herbem
MAPY
GMINY
mapa
KONTAKT
telefon w dłoni
STRONA ARCHIWALNA
laptop ręce

Gospodarka odpadami

UWAGA!!!

Punkty zbierania odpadów z gospodarstw rolnych

Ikona pdfPunkty zbierania odpadów z gospodarstw rolnych

Wójt Gminy Niemce informuje, że zakończona została procedura przetargowa, prowadzona od sierpnia ubiegłego roku. Trzeci przetarg na odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych na terenie Gminy Niemce zakończył się podpisaniem umowy na okres 24 miesięcy z firmą Transport Drogowy Wywóz Nieczystości Płynnych i Stałych Artur Cios z siedzibą w Milejowie, ul. Bukowa 12

Miejscem zagospodarowania przez podmiot odbierający  odpady komunalne od właścicieli  nieruchomości z gminy oraz pozostałości z sortowania odpadów komunalnych przeznaczonych do składowania są:

 1. Zakład Zagospodarowania Odpadów MZC Sp. z o.o., ul. Żołnierzy WiN 22, 22-200 Włodawa
 2. Kras - Eko Sp. z. o.o., Wincentów 1, 22-302 Siennica Nadolna
 3. Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Łęczna  Sp. z o.o., ul. Krasnystawska 54, 21-010 Łęczna
 4. Bioodpady  oddawane są do Zakład Zagospodarowania Odpadów MZC Sp. z o.o., ul. Żołnierzy WiN 22, 22-200 Włodawa

Poniżej zamieszczamy pełny harmonogram odbioru odpadów komunalnych w Gminie Niemce na okres od stycznia 2024 r. do marca 2025 r.

Harmonogram styczeń 2024 - marzec 2025 - sektor I

Harmonogram styczeń 2024 - marzec 2025 - sektor II

Sektor I obejmuje obręby geodezyjne: Baszki, Boduszyn, Ciecierzyn, Dziuchów, Kolonia Bystrzyca, Ludwinów, Łagiewniki, Niemce, Rudka Kozłowiecka, Swoboda, Wola Niemiecka, Zalesie, PSZOK.

Sektor II obejmuje obręby geodezyjne: Dys, Elizówka, Jakubowice Konińskie, Jakubowice Konińskie - Kolonia, Kawka, Krasienin, Krasienin - Kolonia, Majdan Krasieniński, Nasutów, Nowy Staw, Osówka, Pólko, Pryszczowa Góra, Stoczek, Stoczek - Kolonia, Wola Krasienińska.

Pobierz również aplikacje mobilne na swój telefon, które powiadomią Cię między innymi o termiach odbioru odpadów w Twojej miejscowości.

grafiki przedstawiające logotypy aplikacji

Darmowe aplikacje My Local News i Gmina Niemce zapewnią Ci nowoczesny i wygodny dostęp do informacji z naszej gminy.

Aplikacje poinformują Cię między innymi o:

 • wydarzeniach kulturalnych,
 • terminach odbioru odpadów i ich prawidłowej segregacji,
 • sprawach podatkowych,
 • spotkaniach mieszkańców,
 • zagrożeniach i niedogodnościach (wyłączenie prądu, gazu, wody),
 • utrudnieniach komunikacyjnych,
 • innych ważnych sprawach społecznych. 

Informacje są kierowane do całej gminy jak również do wybranych miejscowości, czy ulic, dzięki temu dostaniesz te wiadomości, które są dedykowane tylko Tobie. Samodzielnie decyduj o tym co Cię interesuje.

Wyszukaj aplikacje w sklepie  Google Play lub AppStore, pobierz je i zainstaluj.

logotypy sklepów z aplikacjami   

Odpady wielkogabarytowe są to takie odpady, które ze względu na swoje rozmiary nie mieszczą się w zwykłe pojemniki.  Najczęściej odpadami wielkogabarytowymi, powstającymi w gospodarstwach domowych, są meble takie jak szafki kuchenne, meblościanki, wersalki, szafki łazienkowe, fotele, materace, stoły łóżka, meble ogrodowe itp. Dodatkowo w ramach odpadów wielkogabarytowych oddawane są np. deski do prasowania, suszarki balkonowe, rowery, zabawki większych rozmiarów, urządzenia sanitarne ( wanny, brodziki z wyłączeniem umywalek i sedesów), wykładziny, dywany. 

UWAGA! Zużyte opony i gruz nie są odpadami wielkogabarytowymi. Można je oddać w każdą sobotę w godz. od 8.00 do 14.00 w Punkcie Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych przy ul. Przemysłowej 1 w Niemcach. 

Elektrośmieci (inaczej ZSEE, czyli zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny) to wszystkie popsute, nieużywane, niepotrzebne urządzenia elektryczne i elektroniczne, działające kiedyś na prąd  lub na baterie np. zepsute komputery, telefony, zabawki i gadżety elektroniczne, stare pralki, lodówki i drobne urządzenia AGD a także zużyte świetlówki. Zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny pochodzący z gospodarstw domowych odbiera Polska Grupa Recyklingu Sp. z o.o., ul. Metalurgiczna 15c, 20-234 Lublin

Jednocześnie informujemy, że Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Niemcach (PSZOK) przy ul. Przemysłowej 1 prowadzony przez Transport Drogowy i Wywóz nieczystości Płynnych i Stałych Artur Cios z siedzibą w Milejowie, ul. Bukowa 12 jest czynny w każdą sobotę (oprócz świąt) w godz. 8.00 – 14.00

 
 
Powrót