Gminne
inwestycje
Monety
OCHRONA ŚRODOWISKA
drzwo i planeta
KANAŁ VIDEO
YOU TUBE
Film kamera klaps
APLIKACJE MOBILNE GMINY NIEMCE
Miasto z lotu ptaka z herbem
MAPY
GMINY
mapa
KONTAKT
telefon w dłoni
STRONA ARCHIWALNA
laptop ręce

Gminny Ośrodek Kultury

Gminny Ośrodek Kultury w Niemcach zaprasza od poniedziałku do piątku 
w godz. 10.00- 20.00. 
 
Adres:
Gminny Ośrodek Kultury Niemce
 
ul. Różana 10
21-025 Niemce
tel. 81 756 15 55
 
www:
 
Dyrektor:
Bożena Stępień
 
Gminny Ośrodek Kultury w Niemcach zgodnie z własnym statutem, nadanym uchwałą Rady Gminy Niemce z dnia 24 lutego 2004 r. realizuje zadania gminy w zakresie tworzenia, upowszechniania i ochrony kultury.
 
GOK prowadzi działalność w zakresie edukacji kulturalnej i artystycznej w klubach i kołach zainteresowań, a także organizuje różnorodne imprezy kulturalne.
 
Aktualna oferta GOK Niemce to:
 
  1. Pracownia plastyczna
  2. Nauka gry na gitarze i ukulele
  3. Studio Tańca RYTHM-X
  4. Zumba dla dzieci
  5. Zumba dla dorosłych
  6. Aerobic
  7. Gimnastyka 50+
 
Pod opieką artystyczną GOK działają również dwa zespoły ludowe „Dysowiacy” i „Ciecierzyn” - oba odznaczone przez Mininistra Kultury i Dziedzictwa Narodowego odznaką honorową „Zasłużony dla kultury polskiej”.
 
Wśród imprez cyklicznych realizowanych przez Gminny Ośrodek Kultury w Niemcach warto wymienić: Dni Gminy Niemce, Dożynki Gminne, Przeglądy Zespołów i Kapel Ludowych, warsztaty plastyczne i taneczne oraz koncerty, wystawy i spotkania okolicznościowe.
 
Wiodącą formą pracy GOK Niemce jest Studio Tańca RYTHM-X, którego tancerze od lat są w czołówce zespołów tanecznych Lubelszczyzny, a także odnoszą sukcesy w turniejach o randze ogólnopolskiej i międzynarodowej.
 
W 2013 roku zespół został uhonorowany przez Marszałka Województwa Lubelskiego tytułem „Artysta Lubelszczyzny”, a Gminny Ośrodek Kultury w Niemcach otrzymał Dyplom Szczególnego Uznania „za osiągnięcia artystyczne i prace na rzecz rozwoju kultury Lubelszczyzny”.