Pogoda

Aktualności

Sukcesy karateków z Gminy Niemce

24.05.2016

Miło nam poinformować o sukcesach naszych karateków, którzy na co dzień ćwiczą w Zespole Szkół im. Ziemi Lubelskiej w Niemcach w Klubie Karate Tradycyjnego BUSHI. 21 maja 2016 r. w Muszli Koncertowej Ogrodu Saskiego w Lublinie odbyły się Mistrzostwa Województwa Lubelskiego w Karate Tradycyjnym'2016.

Gminę Niemce reprezentowało trzech zawodników: Iga Czechowska, Maciej Kurant oraz Dawid Grela, którzy ćwiczą pod okiem trenera Roberta Malca 2 dan. Wszyscy spisali się bardzo dobrze zdobywając medale w swojej grupie wiekowej 14-15 lat, w kategorii junior młodszy. W konkurencji kata indywidualne (układ formalny) Iga Czechowska zdobyła złoty medal, zaś Dawid Grela zajął drugie miejsce tym samym zdobywając srebrny krążek. Na podium nie zabrakło także Macieja Kuranta, który w fuku-go (konkurencja, w której zawodnik na przemian startuje w walce bezpośredniej oraz pokazach technicznych) zdobył srebrny medal, zaś w kata (układ formalny) i kumite (bezpośrednia walka) zajął czwarte miejsca.

Mistrzostwa Województwa Lubelskiego to ostatni sprawdzian przed Mistrzostwami Polski w Karate Tradycyjnym, które w tym roku odbędą się w dniach 17-19 czerwca w Sopocie.

Wszystkim zawodnikom gratulujemy odwagi oraz ducha walki i życzymy sukcesów na arenie ogólnopolskiej.