Solidarni
z Ukrainą
Flaga ukrainy
Gminne
inwestycje
Monety
OCHRONA ŚRODOWISKA
drzwo i planeta
KANAŁ VIDEO
YOU TUBE
Film kamera klaps
APLIKACJE MOBILNE GMINY NIEMCE
Miasto z lotu ptaka z herbem
MAPY
GMINY
mapa
KONTAKT
telefon w dłoni
NIEODPŁATNA POMOC PRAWNA
prawnik
STRONA ARCHIWALNA
laptop ręce

AKTUALNOŚCI

Na zdjęciu grafika zachęcająca do zaszczepienia się podczas majówki
Opublikowane dn. 30-04-2021

Szczepienia przeciw COVID-19 w majówkę bez rejestracji

Od 1 do 3 maja w specjalnym mobilnym punkcie do szczepień powszechnych na Placu Zamkowym w Lublinie, w godz. 10.00-17.00 będzie trwała akcja „Zaszczep się w majówkę”. Wszyscy zainteresowani z aktywnym e-skierowaniem będą mogli zaszczepić się przeciw COVID-19 bez wcześniejszego umawiania się, jednodawkową szczepionką firmy Johnson&Johnson. Personel odpowie na wszystkie pytania związane ze szczepieniem wektorowym.

Szczepienia będą odbywać się według harmonogramu:

  • 1 i 2 maja zaszczepić się mogą osoby w wieku 36 lat i starsze
  • 3 maja zaszczepić się mogą osoby w wieku 34 lat i starsze

W majówkę zaszczepić się będą mogły również osoby 30+, które w przeszłości zgłosiły chęć zaszczepienia przez formularz na stronie gov.pl/szczepimysie i otrzymały na tej podstawie e-skierowanie.

Na szczepienie można przyjść z marszu. Wystarczy zgłosić się w mobilnym punkcie szczepień powszechnych  (Lublin, Plac Zamkowy) i poczekać na swoją kolej – bez wcześniejszego zapisywania się na konkretny termin, czy godzinę. Tak jak w działających już punktach szczepień, również i w tym punkcie obecna będzie kadra medyczna, która zajmie się pacjentami zgodnie ze wszystkimi obowiązującymi standardami i procedurami.

Szczepienia przeciw COVID-19 to nadzieja na szybki powrót do normalności. Im większa liczba osób zaszczepionych, tym szybciej możliwe będzie łagodzenie obostrzeń i zasad bezpieczeństwa. Wszystkie rodzaje szczepionki przeciw COVID-19 są starannie badane, co sprawia że są bezpieczne.

W trakcie trwania akcji „Zaszczep się w majówkę” personel medyczny, który będzie na miejscu, udzieli przechodniom odpowiedzi na wszystkie pytania w ramach Narodowego Programu Szczepień. Zwłaszcza na te o szczepionki wektorowe, czyli takie, które bazują na fragmentach wirusów. Tego rodzaju szczepionkami są: dwudawkowa AstraZeneca oraz jednodawkowa Johnson&Johnson. Wolontariusze będą rozdawać również broszury informacyjne.

A co po majówce?

Wszyscy powyżej 30. roku życia, którzy wypełnili formularz w pierwszym kwartale roku, mają aktywne e-skierowanie i mogą się zapisywać na szczepienie przeciw COVID-19. Dodatkowo będzie kontynuowana rejestracja dla kolejnych roczników zgodnie z harmonogramem:

• 4 maja – roczniki 1988-1989,

• 5 maja – roczniki 1990-1991,

• 6 maja – roczniki 1992-1993,

• 7 maja – roczniki 1994-1996,

• 8 maja – roczniki 1997-1999,

• 9 maja – roczniki 2000-2003.

Od 4 maja zarejestrować się mogą także osoby w wieku 18-29 lat, które już między styczniem a marcem zadeklarowały chęć przyjęcia szczepionki.

Do 9 maja wszystkie osoby powyżej 18. roku życia będą miały wystawione e-skierowanie. Oznacza to, że po tym terminie każda pełnoletnia osoba będzie mogła już zarejestrować się na szczepienie.

W województwie lubelskim zostało wykonanych już 601 116 szczepień. W skali całego kraju to już łącznie 11 081 369 wykonanych zastrzyków.

Według harmonogramu, do 9 maja wszystkie osoby, które ukończyły 18 lat, będą miały wystawione e-skierowanie i będą mogły zapisać się na termin szczepienia przeciw COVID-19. Rejestracja jest bardzo prosta. Na termin szczepienia możesz zapisać się przez internet, za pomocą infolinii 989, wysyłając SMS na numer 880 333 333 oraz bezpośrednio w wybranym punkcie szczepień.

Szczegółowe informacje dotyczące rejestracji, Narodowego Programu Szczepień, ale też mapę punktów szczepień znajdują się na www.gov.pl/szczepimysie

Autor: Gmina Niemce
Powrót