Solidarni
z Ukrainą
Flaga ukrainy
Gminne
inwestycje
Monety
OCHRONA ŚRODOWISKA
drzwo i planeta
KANAŁ VIDEO
YOU TUBE
Film kamera klaps
APLIKACJE MOBILNE GMINY NIEMCE
Miasto z lotu ptaka z herbem
MAPY
GMINY
mapa
KONTAKT
telefon w dłoni
NIEODPŁATNA POMOC PRAWNA
prawnik
STRONA ARCHIWALNA
laptop ręce

AKTUALNOŚCI

logo serwisu dyktanda.pl
Opublikowane dn. 23-12-2020

Serwis www.dyktanda.pl zaprasza do udziału w Dyktandzie Zimowym

Serwis www.dyktanda.pl zaprasza do udziału w Dyktandzie Zimowym - organizowanym na przełomie grudnia i stycznia, w okresie świątecznej i zimowej przerwy w szkołach.

Co można robić w domowym zaciszu w czasie zbliżających się ferii? Proponujemy wykazać się znajomością ortografii i oddać się rywalizacji o klocki, książki i inne nagrody! Do ciekawej zabawy pod nazwą Dyktando Zimowe zachęca portal edukacyjny Dyktanda.pl.

 

Ideą Dyktanda Zimowego jest zaoferowanie uczniom szkół oraz dorosłym, rozrywki połączonej z utrwalaniem zdobytej w szkole wiedzy na temat ortografii. Do tego dołączono szczyptę zdrowej rywalizacji o liczne nagrody. 

 

Dyktando Zimowe rozpocznie się równocześnie ze startem świątecznej przerwy w szkołach (23.12.2020 r.) i potrwa przez cały okres wolny od zajęć, czyli do niedzieli 17 stycznia 2021 r. W tym przedziale czasu w portalu będą stopniowo pojawiać się następne dyktanda konkursowe. W sumie przewidziano ich sto! Za rozwiązanie każdego dyktanda konkursowego uczestnik będzie otrzymywał punkty. Oceniana będzie poprawność udzielanych odpowiedzi, a także czas rozwiązania dyktanda - im krótszy, tym więcej punktów zostanie przyznanych.

 

Punkty będą sumowały się w rankingu, który wskaże zwycięzców. Nagrody rzeczowe otrzyma aż dwudziestu uczestników! Zdobywcy trzech pierwszych miejsc otrzymają zestawy LEGO oraz poduszki relaksacyjne z oferty Relaksacyjne.pl. Nagrodami za uplasowanie się na miejscach 4-6 będzie wybrana poduszka relaksacyjna oraz książka. Z kolei uczestnicy, którzy uplasują się na miejscach 7-20, dostaną książki od sponsorów. Organizator zadbał o to, aby żaden z uczestników nie odszedł z pustymi rękami. Każdy, kto weźmie udział w Dyktandzie Zimowym, dostanie miesięczny dostęp próbny do portalu Legimi.

 

Rozwiązywanie dyktand w serwisie Dyktanda.pl polega na uzupełnianiu wskazanego tekstu według zasad ortografii, wybierając do wstawienia w poszczególne słowa prawidłowej formy zapisu głosek: u/ó, h/ch/ rz/ż. Duże zainteresowanie serwisem jednoznacznie wskazuje, że jest to wygodny i skuteczny sposób utrwalania zasad ortografii. Chętnie korzystają z niego zarówno młodsi uczniowie, jak i nastolatkowie oraz dorośli.

 

Konkurs odbywa się wyłącznie online, a udział jest bezpłatny. Zapraszamy do założenia konta użytkownika w serwisie Dyktanda.pl i do uczestniczenia we wspólnej zabawie w ramach Dyktanda Zimowego.

 

Zapisy do konkursu odbywają się pod adresem: https://dyktanda.pl/konkursy/dyktando-zimowe

 

Materiały graficzne konkursu (loga, banery) można znaleźć na naszym dysku google:  https://drive.google.com/drive/folders/1ySjGf83sOa_snpYNZs-0x6HvdDL_4hH4?usp=sharing

Autor: Gmina Niemce
Powrót