Solidarni
z Ukrainą
Flaga ukrainy
Gminne
inwestycje
Monety
OCHRONA ŚRODOWISKA
drzwo i planeta
KANAŁ VIDEO
YOU TUBE
Film kamera klaps
APLIKACJE MOBILNE GMINY NIEMCE
Miasto z lotu ptaka z herbem
MAPY
GMINY
mapa
KONTAKT
telefon w dłoni
NIEODPŁATNA POMOC PRAWNA
prawnik
STRONA ARCHIWALNA
laptop ręce

AKTUALNOŚCI

Na zdjęciu Wójt, Zastępca Wójta i Skarbnik Gminy przed nowo zakupionym samochodem
Opublikowane dn. 22-01-2021

Nowy samochód do przewozu niepełnosprawnych mieszkańców Gminy Niemce.

W środę, 20 stycznia br. Wójt Gminy Niemce Krzysztof Urbaś odebrał kluczyki do nowego, gminnego samochodu, przeznaczonego do transportu osób niepełnosprawnych.

Już w 2014 roku, w ramach projektu współfinansowanego ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych został zakupiony mikrobus przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Dzięki niemu od ponad 6 lat Gmina Niemce zapewnia organizację dowozu uczniom niepełnosprawnym do szkół i ośrodków, umożliwiając im tym samym realizację obowiązku szkolnego i nauki. W szczególnych przypadkach auto jest wykorzystywane również do przewozu dorosłych mieszkańców, wymagających takiej pomocy. W ciągu tego okresu samochód przejechał blisko 260 tys. km, dziennie pokonując ponad 200 km.

Wójt Krzysztof Urbaś, mając na uwadze znaczne zużycie w/w samochodu oraz rosnące zapotrzebowanie wśród naszych mieszkańców na tego typu pomoc ze strony gminy, jeszcze w poprzednim roku rozpoczął starania o dofinansowanie na drugi tego rodzaju samochód. W wyniku tych zabiegów 7 października 2020 r. została podpisana umowa na dofinansowanie zakupu mikrobusu RENAULT TRAFIC GRAND PACK CLIM ENERGY  dC ze środków PFRON w ramach "Programu wyrównywania różnic między regionami III". W efekcie tych działań nasza gmina wzbogaciła się o drugie, nowe auto do przewozu osób niepełnosprawnych. Wartość samochodu to 141 096,00 zł z czego 90 000,00 zł otrzymaliśmy z PFRON-u.

Oprócz możliwości dowozu większej ilości uczniów niepełnosprawnych do ośrodków i miejsc nauki, posiadanie dwóch takich samochodów ułatwi także realizację nowego zadania, jakim jest transport uprawnionych osób do punktów szczepień przeciwko COVID-19.

Autor: Gmina Niemce
Powrót