Solidarni
z Ukrainą
Flaga ukrainy
Gminne
inwestycje
Monety
OCHRONA ŚRODOWISKA
drzwo i planeta
KANAŁ VIDEO
YOU TUBE
Film kamera klaps
APLIKACJE MOBILNE GMINY NIEMCE
Miasto z lotu ptaka z herbem
MAPY
GMINY
mapa
KONTAKT
telefon w dłoni
NIEODPŁATNA POMOC PRAWNA
prawnik
STRONA ARCHIWALNA
laptop ręce

AKTUALNOŚCI

grafika ogólna logo programu
Opublikowane dn. 15-02-2021

Międzynarodowa konferencja w ramach projektu ENES-CE

Mamy przyjemność zaprosić Państwa na międzynarodową konferencję “ Aktualizacja lokalnych planów energetycznych w procesie oddolnym – jak angażować mieszkańców do współpracy”, która odbędzie w formule online w dniu 25 lutego br.

Konferencja jest organizowana w ramach projektu ENES-CE - Współpraca między organami publicznymi i obywatelskimi grupami energetycznymi we wdrażaniu lokalnych strategii energetycznych w Europie Środkowej, w którym uczestnicy Województwo Lubelskie we współpracy z Gminą Niemce jako partnerem stowarzyszonym. Projekt jest realizowany ramach Programu Interreg Europa Środkowa i wspófinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.
 
Głównym celem projektu ENES-CE jest stymulowanie zaangażowania mieszkańców w tworzenie lokalnych planów energetycznych w regionach Europy Środkowej i nie tylko, które wesprze zrównoważony rozwój regionalny. Skuteczność interwencji będzie bezpośrednio związana z utworzeniem spółdzielni energetycznych lub innych form obywatelskich grup energetycznych.
 
Konferencja przybliży Państwu ideę oddolnego podejścia w procesie planowania energetycznego.  Zaprezentowane zostaną przyszłe działania w ramach inicjatywy Porozumienie Burmistrzów oraz przykłady najlepszych praktyk, związane z planowaniem energetycznym na poziomie lokalnym.

Wszystkich zainteresowanych udziałem w konferencji prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego najpóźniej do dnia 24 lutego. Liczba uczestników jest ograniczona do 100. Po zarejestrowaniu na wydarzenie, zostanie do Państwa wysłany link do platformy ZOOM.

Autor: Gmina Niemce
Powrót