Solidarni
z Ukrainą
Flaga ukrainy
Gminne
inwestycje
Monety
OCHRONA ŚRODOWISKA
drzwo i planeta
KANAŁ VIDEO
YOU TUBE
Film kamera klaps
APLIKACJE MOBILNE GMINY NIEMCE
Miasto z lotu ptaka z herbem
MAPY
GMINY
mapa
KONTAKT
telefon w dłoni
NIEODPŁATNA POMOC PRAWNA
prawnik
STRONA ARCHIWALNA
laptop ręce

AKTUALNOŚCI

Grafika przedstawia mapę ilustrującą przebieg nowej drogi S19
Opublikowane dn. 26-02-2021

Do wybudowania obwodnicy Niemiec coraz bliżej!

Dzisiaj (26.02.2021r.), po godzinie 11-tej, na parkingu stacji paliw Orlenu przy ul. Przemysłowej w Niemcach została podpisana umowa na zaprojektowanie i budowę odcinka drogi ekspresowej S19 między Lublinem a Lubartowem. Mamy nadzieję, że już nic nie stanie na przeszkodzie aby ziściły się wieloletnie oczekiwania mieszkańców Niemiec i okolic na obwodnicę, która przejmie ruch samochodowy z Lublina na północ Polski.

W przetargu, ogłoszonym w czerwcu ubiegłego roku wygrała oferta firmy Mota-Engil Central Europe. Umowa o wartości 835,66 mln zł obejmuje zaprojektowanie i wybudowanie ok. 23-kilometrowego odcinka dwujezdniowej drogi ekspresowej od węzła Lubartów Północ do węzła Lublin Rudnik.

Rozpoczęcie prac budowlanych planowane jest na 2022 rok, natomiast całość inwestycji ma być zakończona w 2024 r.

Jak informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad trasa będzie przebiegać po zachodniej stronie Lubartowa, wykorzystując korytarz obecnej jednojezdniowej obwodnicy miasta, a od wschodu ominie miejscowość Niemce.

Jadąc od strony Lubartowa w kierunku Lublina, w miejscu obecnego skrzyżowania DK19 z drogą wojewódzką nr 815 powstanie węzeł Lubartów Północ, a na przecięciu z drogą powiatową prowadzącą przez Nowodwór do Kozłówki węzeł Lubartów Zachód. 

Dalej droga ekspresowa S19 pobiegnie nowym śladem, omijając od wschodu Niemce. Na przecięciu z drogą wojewódzką nr 828 w stronę Jawidza powstanie węzeł Niemce Wschód, a w okolicy obecnego skrzyżowania z drogą powiatową prowadzącą do Leonowa węzeł Niemce Południe.

Trasa połączy się z istniejącym węzłem Lublin Rudnik na obwodnicy Lublina.

Autor: Gmina Niemce
Powrót