Solidarni
z Ukrainą
Flaga ukrainy
Gminne
inwestycje
Monety
OCHRONA ŚRODOWISKA
drzwo i planeta
KANAŁ VIDEO
YOU TUBE
Film kamera klaps
APLIKACJE MOBILNE GMINY NIEMCE
Miasto z lotu ptaka z herbem
MAPY
GMINY
mapa
KONTAKT
telefon w dłoni
NIEODPŁATNA POMOC PRAWNA
prawnik
STRONA ARCHIWALNA
laptop ręce

AKTUALNOŚCI

Grafika ogólna z pełną nazwą Filii Wydziału Komunikacji w Niemcach
Opublikowane dn. 26-03-2021

Kilka statystyk dotyczących Filii Wydziału Komunikacji w Niemcach

Dzięki staraniom Wójta Gminy Niemce Krzysztofa Urbasia w ubiegłym roku została podpisana umowa o współpracy pomiędzy Starostwem Powiatowym w Lublinie, a Gminą Niemce. Współpraca polega na udostępnieniu kilku pomieszczeń w budynku naszego urzędu dla Filii Wydziału Komunikacji, Transportu i Drogownictwa Starostwa Powiatowego w Lublinie z siedzibą w Niemcach. Decyzja, pomimo pewnych kosztów, które gmina musi ponosić została podjęta z myślą o wygodzie mieszkańców Gminy Niemce.

Dotychczas wszystkie czynności związane z obsługą urzędową pojazdów i praw jazdy nasi mieszkańcy musieli załatwiać bezpośrednio w Starostwie Powiatowym na ul. Spokojnej w Lublinie. Nie bez znaczenia jest także fakt, że powstanie dodatkowej filii w Powiecie Lubelskim zmniejszyło kolejki oczekujących na załatwienie sprawy w Wydziale Komunikacji.

Od 6 lipca 2020 r. do końca roku Filia w Niemcach zarejestrowała 1337 pojazdów, wydała 239 praw jazdy, wydała 162 profile kandydata na kierowcę oraz wykonała 861 innych czynności z zakresu rejestracji pojazdów tj. zgłoszenia zbycia/nabycia, adnotacje w dowodach rejestracyjnych, zaświadczenia wtórniki oznaczeń, decyzje o wyrejestrowaniu z powodu demontażu pojazdu.

Przypominamy, że Filia Wydziału Komunikacji, Transportu i Drogownictwa Starostwa Powiatowego w Lublinie z siedzibą w Niemcach podlega Staroście Lubelskiemu i wszelkie uwagi czy też wnioski w jej sprawie prosimy kierować bezpośrednio do Starostwa.

Uwaga! Telefony Filii nie mają połączenia wewnętrznego z Urzędem Gminy w Niemcach. Sekretariat naszego urzędu nie ma możliwości przełączenia rozmowy do pokojów wynajmowanych przez Starostwo. Aby się skontaktować z pracownikami filii Wydziału Komunikacji w Niemcach należy dzwonić pod bezpośrednie numery telefonów 81 52 86 790 lub 81 52 86 791.

Kontakt mailowy: niemce.ktd@powiat.lublin.pl

 

Autor: Gmina Niemce
Powrót