Solidarni
z Ukrainą
Flaga ukrainy
Gminne
inwestycje
Monety
OCHRONA ŚRODOWISKA
drzwo i planeta
KANAŁ VIDEO
YOU TUBE
Film kamera klaps
APLIKACJE MOBILNE GMINY NIEMCE
Miasto z lotu ptaka z herbem
MAPY
GMINY
mapa
KONTAKT
telefon w dłoni
NIEODPŁATNA POMOC PRAWNA
prawnik
STRONA ARCHIWALNA
laptop ręce

AKTUALNOŚCI

Grafika z napisem Chroń pszczoły. Bez nich nie ma życia na ziemi.
Opublikowane dn. 29-03-2021

Chroń pszczoły. Bez nich nie ma życia na ziemi.

Poniżej zamieszczamy apel do rolników i sadowników Członka Zarządu Województwa Lubelskiego z prośbą o zachowanie szczególnej ostrożności podczas wiosennych prac polowych.

Szanowni Pszczelarze, Rolnicy i Sadownicy,

Miniony rok był dla nas wszystkich czasem ogromnych wyzwań i poświęceń. Musieliśmy stawić czoła pandemii koronawirusa SARS-CoV-2 i każdy z nas doświadczył trudności z tym związanych.

Żywię nadzieję, że rok 2021 będzie okresem powrotu do normalności, zarówno w sferze relacji społecznych, jak też aktywności zawodowej.

Na wstępie pragnę podziękować Wszystkim Państwu, którzy wspieraliście nasze działania realizowane w ramach kampanii „Lubelskie -wspólnie dla pszczół".

Dziękuję Pszczelarzom, związkom i stowarzyszeniom Pszczelarzy działającym na terenie województwa lubelskiego.

Dziękuję Rolnikom, pracownikom Lubelskiej Izby Rolniczej, Lubelskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Końskowoli, Oddziału Terenowego Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa w Lublinie.

To dzięki Wam nasza akcja dociera do mieszkańców województwa lubelskiego, buduje świadomość i poszerza wiedzę na temat znaczenia pszczół i innych zapylaczy dla człowieka, środowiska i gospodarki naszego kraju.

Kieruję do Państwa tych kilka słów, aby ponownie zaapelować o wzajemny szacunek, zrozumienie i współpracę.

Apeluję do Rolników i Sadowników o zachowanie szczególnej ostrożności podczas wiosennych prac polowych. Proszę o używanie tylko środków ochrony roślin dopuszczonych do obrotu i stosowania w Polsce oraz ścisłego przestrzegania zasad zawartych na etykietach.

Szczególnie proszę o stosowanie środków ochrony roślin po oblocie pszczół i z zachowaniem minimalnej odległości od pasiek.

Przestrzeganie tych kilku zasad pozwoli nam wszystkim cieszyć się wspaniałymi zbiorami oraz zapewni rozwój pszczelarstwa w naszym regionie.

Życzę wszystkim Państwu dużo zdrowia, pogody ducha i radości na każdy dzień Waszej ciężkiej pracy w polu, pasiece, sadzie i ogrodzie.

 

Łączę wyrazy szacunku
Sebastian Trojak

 

 

Ikona pdfUlotka informująca o wymaganych środkach ostrożności podczas prac polowych, plik: Rozszerzenie: pdf, Rozmiar: [441.28 KB]

Autor: Gmina Niemce
Powrót