Solidarni
z Ukrainą
Flaga ukrainy
Gminne
inwestycje
Monety
OCHRONA ŚRODOWISKA
drzwo i planeta
KANAŁ VIDEO
YOU TUBE
Film kamera klaps
APLIKACJE MOBILNE GMINY NIEMCE
Miasto z lotu ptaka z herbem
MAPY
GMINY
mapa
KONTAKT
telefon w dłoni
NIEODPŁATNA POMOC PRAWNA
prawnik
STRONA ARCHIWALNA
laptop ręce

AKTUALNOŚCI

Ogłoszenie
Opublikowane dn. 21-04-2021

Informacja o zmianie serwera DNS dla domeny niemce.pl

Szanowni Państwo w związku ze zmianą serwera nazw internetowych (DNS) dla naszej domeny niemce.pl, przez pewien czas mogą występować problemy z usługami świadczonymi przez serwisy internetowe. Za ewentualne utrudnienia przepraszamy.

Propagacja DNS
Zjawisko propagacji DNS występuje przy zmianie adresu IP serwera i „przenoszeniu” domeny internetowej na inny adres. Nowy adres IP musi „rozpropagować się”, czyli „roznieść” po sieci internetowej w taki sposób, aby w każdym miejscu, z którego użytkownik wyświetla witrynę, była ona widoczna już z nowego serwera. Internet to ogromna sieć i żeby w każdym jej „zakątku” było wiadomo, jaki jest nowy adres IP serwera który obsługuje daną domenę, musi minąć trochę czasu potrzebnego na wymianę informacji między serwerami DNS. Ten proces nazywa się właśnie propagacją.
 
Ile trwa propagacja dns?
Za każdym razem, kiedy dokonywana jest zmiana serwerów DNS dla domeny u rejestratora – jest ona widoczna w całej Sieci w czasie od kilkunastu minut do ok. 20-30 godzin. Nasz oparator Cyberfolks.pl nie może zagwarantować propagacji w określonym czasie, gdyż w dużej mierze zależy to od serwerów DNS lokalnego dostawcy internetu, z którego korzystają użytkownicy internetu. Propagacja DNS jest zatem procesem rozciągniętym w czasie. Użytkownicy w jednej części kraju, korzystający np. z operatora A, będą widzieć po godzinie od zmiany jeszcze stary adres IP, podczas gdy korzystający z operatora B, w innej części kraju (a nawet świata) mogą już „widzieć” nowy adres IP.
Autor: Gmina Niemce
Powrót