Solidarni
z Ukrainą
Flaga ukrainy
Gminne
inwestycje
Monety
OCHRONA ŚRODOWISKA
drzwo i planeta
KANAŁ VIDEO
YOU TUBE
Film kamera klaps
APLIKACJE MOBILNE GMINY NIEMCE
Miasto z lotu ptaka z herbem
MAPY
GMINY
mapa
KONTAKT
telefon w dłoni
NIEODPŁATNA POMOC PRAWNA
prawnik
STRONA ARCHIWALNA
laptop ręce

AKTUALNOŚCI

Na zdjęciu zdewastowany przystanek autobusowy
Opublikowane dn. 28-04-2021

Akty dewastacji gminnej infrastruktury

Obserwując efekty aktywności pewnych jednostek pozostawione na gminnej infrastrukturze czasami brakuje słów, które nie byłyby powszechnie uważane za obraźliwe. Wydaje się, że kierowanie do tych osób apeli o uszanowanie wspólnego dobra, czy tłumaczenie, że takie zachowanie w jakimś stopniu uszczupla finansowo także samego sprawcę (i nie mówimy tutaj o grzywnach czy odpowiedzialności karnej) mija się z celem. Może takie zachowanie jest wynikiem braku wiedzy na temat miejsc gdzie można by było spożytkować swoje talenty?

Śpieszymy zatem z informacją do niespełnionych artystów, że Gminny Ośrodek Kultury w Niemcach od wielu lat prowadzi zajęcia plastyczne, na których można rozwijać swoje talenty. Uczestnicy tych zajęć niejednokrotnie zdobywali nagrody w konkursach ogólnopolskich.

Natomiast osoby, które nie wiedzą jak spożytkować nadmiar swojej siły zawsze mogą się zgłosić do jednego z wielu klubów sportowych, działających na terenie naszej gminy.

Zwracamy się również z prośbą do mieszkańców naszej gminy o zadanie sobie trudu zawiadomienia Policji w przypadku kiedy widzimy akt dewastacji lub mamy wiedzę, że konkretne osoby są odpowiedzialne za niszczenie wspólnego dobra. Wiele gminnych funduszy, zamiast być przeznaczone na zwiększenie komfortu życia w naszej miejscowości coraz częściej jest przeznaczane na naprawy po niechlubnej działalności pewnych „artystów”.

Autor: Gmina Niemce
Powrót