Solidarni
z Ukrainą
Flaga ukrainy
Gminne
inwestycje
Monety
OCHRONA ŚRODOWISKA
drzwo i planeta
KANAŁ VIDEO
YOU TUBE
Film kamera klaps
APLIKACJE MOBILNE GMINY NIEMCE
Miasto z lotu ptaka z herbem
MAPY
GMINY
mapa
KONTAKT
telefon w dłoni
NIEODPŁATNA POMOC PRAWNA
prawnik
STRONA ARCHIWALNA
laptop ręce

AKTUALNOŚCI

grafika przedstawia monitory komputerowe na tle wieżowców i cyfr
Opublikowane dn. 18-05-2021

Informacja nt. sieci światłowodowej budowanej na terenie Gminy Niemce.

Szanowni Państwo, w związku z dużym zainteresowaniem naszych mieszkańców, budowaną obecnie na terenie Gminy Niemce, siecią światłowodową oraz wieloma pytaniami, kierowanymi do naszego urzędu w tej sprawie, wyjaśniamy.

Inwestycja, dotycząca sieci światłowodowej zlokalizowanej na terenie naszej gminy, a realizowana przez firmę FIBEE jest przedsięwzięciem prywatnym firmy. Wszelkie sprawy dotyczące budowy sieci prosimy uzgadniać bezpośrednio z firmą FIBEE.

Jednocześnie informujemy, że chcąc zapewnić jak największej ilości naszych mieszkańców dostęp do szybkiego i stabilnego łącza internetowego z całą mocą angażujemy się we współpracę z firmą, udostępniając teren, infrastrukturę czy wydając niezwłocznie wszelkie wymagane pozwolenia.

Dbając o zaspokojenie potrzeb naszych mieszkańców, w ostatnim czasie wystosowaliśmy pismo do firmy FIBEE, wspierające prośbę mieszkańców i sołtysa Nowego Stawu o objęcie całej miejscowości budową sieci światłowodowej. W planach jest uwzględniona tylko część Nowego Stawu, znajdująca się przy drodze wojewódzkiej. Sprawa dotarła już także do Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, ale jak dotąd nie mamy odpowiedzi od inwestora. Dziwi fakt, że inwestycja realizowana w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa, której celem jest wyeliminowanie terytorialnych różnic w dostępie do szerokopasmowego internetu wyklucza w swoich planach miejscowości najbardziej potrzebujące takich projektów.

Należy zaznaczyć, że firma FIBEE wykonuje tylko główną magistralę sieci. Zbudowana sieć będzie mieć charakter otwarty, tzn. że wszyscy operatorzy, również lokalni, będą mogli skorzystać z nowoczesnej infrastruktury, oferując tam swoje usługi. Takie rozwiązanie pozwoli mieszkańcom na dostęp do wysokiej jakości usług u wybranego indywidualnie dostawcy.
Autor: Gmina Niemce
Powrót