Solidarni
z Ukrainą
Flaga ukrainy
Gminne
inwestycje
Monety
OCHRONA ŚRODOWISKA
drzwo i planeta
KANAŁ VIDEO
YOU TUBE
Film kamera klaps
APLIKACJE MOBILNE GMINY NIEMCE
Miasto z lotu ptaka z herbem
MAPY
GMINY
mapa
KONTAKT
telefon w dłoni
NIEODPŁATNA POMOC PRAWNA
prawnik
STRONA ARCHIWALNA
laptop ręce

AKTUALNOŚCI

Zdjęcie przedstawia rysujące kredą dzieci
Opublikowane dn. 02-06-2021

Dzień Dziecka w Szkole Podstawowej im. Ireny Kosmowskiej w Krasieninie.

We wtorek 1 czerwca Wójt Gminy Niemce Krzysztof Urbaś uczestniczył w obchodach Dnia Dziecka w Szkole Podstawowej Im. Ireny Kosmowskiej w Krasieninie. Dzień ten obfitował w liczne atrakcje.

BEZPIECZNIE I Z PASJĄ – DZIEŃ DZIECKA W KRASIENINIE!

Od wielu lat realizując testament duchowy Ireny Kosmowskiej, w Międzynarodowym Dniu Dziecka łączymy pamięć o Patronce szkoły z radością wspólnej zabawy, niemal rodzinnej zabawy. Tak było i w tym rok choć w nieco specyficznej formie. Nasze świętowanie miało trzy odsłony.

Kontynuując wieloletnią tradycję, klasy 7a oraz 7b pod kierunkiem Pań Wychowawczyń Beaty Preidl oraz Katarzyny Pietrzak przygotowały prezentację o życiu i dziele Ireny Kosmowskiej. W dniu 1 czerwca 2021 uczniowie klas 4 – 8 oglądali ją w salach wspólnie z Wychowawcami. W spotkaniu klas siódmych uczestniczył Pan Wójt Gminy Niemce Krzysztof Urbaś, który podziękował uczniom za wysiłek włożony w poznanie sylwetki Patronki. Gospodarz Gminy życzył uczestnikom spotkania i ich rodzinom zdrowia oraz wiele radości i zabawy.

Dzień ten upłynął pod znakiem pasji, które czynią nasze życie piękniejszym. O swej pasji opowiadali goście. Pierwszym była Pani Barbara Wójcik, członkini kadry narodowej w Nordic Walking, mistrzyni Polski oraz zdobywczyni Pucharu Europy. Pani Barbara zaprezentowała kilka ze swych licznych trofeów, a wśród nich limitowane kije od twórcy nazwy dyscypliny Marko Kantanevy. Zaprezentowała także właściwą technikę uprawiania tego sportu. Podczas spotkania z młodzieżą podkreślała, że ludzki kręgosłup nie znosi siedzenia w miejscu! Zachęcała do uprawiania sportu, tej którą się lubi, bo to ułatwia życie. Po zakończeniu prezentacji, kilkunastu chętnych uczestników wzięło udział w krótkim treningu z Mistrzynią, co jest doskonałą podstawą do dalszych samodzielnych prób.

Kolejni goście, czyli Team Balonowy z Lubelszczyzny pod czujnym okiem pilotki Beaty Janiszewskiej - Brudzisz dał możliwość posmakowania przygody w przestworzach. Zespół opowiedział o tym co trzeba wiedzieć, by polecieć balonem, zaprezentował kilka pamiątek z zawodów, w tym z pobytu z Paryża. Następnie uczniowie mogli, być świadkami przygotowania balonu do lotu. Zadziwiającym dla wielu był fakt, że pusta czasza balonu zajmuje całe nasze boisko. Wszyscy chętni mogli wejść do kosza balonu – ze względów bezpieczeństwa bez czaszy i pod nadzorem zespołu pociągnąć za dźwignię uruchamiającą palnik. Wielu Uczniów skorzystało z tej możliwości. Obecność balonu także w Nauczycielach obudziła duszę dziecka.

Nasze święto miało jeszcze akcenty skierowane do młodszych dzieci. 31 maja świętowały przedszkolaki, które spotkały się z funkcjonariuszami Komendy Miejskiej Policji i miały okazję zobaczyć pracę psa policyjnego oraz wnętrze radiowozu. Wszyscy także chcieli mieć zdjęcie z Misiem POLI. Po tym emocjonującym spotkaniu dzieciaki mogły obejrzeć teatrzyk „Na straganie” przygotowany przez Wychowawczynie Aldonę Putek, Izabelę Ziembowicz oraz Mirosławę Szubielę, a następnie brały udział w zabawach plastycznych i ruchowych.

Klasy 1 – 3 wraz z Wychowawczyniami odkryły przyjemność rysowania kredą na asfalcie oraz wspólnych gier i zabaw prowadzonych przez Panią Bożenę Gajos. Miś POLI tak upodobał sobie spotkania z naszymi dzieciakami, że odwiedził nas ponownie i tym razem zabrał ze sobą funkcjonariuszy z Komisariatu w Niemcach. I tym razem radiowóz wraz z syrenami cieszył się wielkim powodzeniem, a sygnał dźwiękowy rozbrzmiewał po okolicy.

Ze względu na obostrzenia uczniowie spędzali ten dzień w gronie klasowym, przy grillu przygotowanym przez rodziców. Wspaniałą niespodzianką były lody, które ufundowała Rada Rodziców oraz cukierki, które przekazał Pan Wójt Urbaś. Po głowie kołacze się myśl, że następny taki dzień dopiero za rok.

Wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowanie tej uroczystości: Wójtowi Gminy Niemce, Radzie Rodziców przy SP w Krasieninie, Komendantowi Komendy Miejskiej w Lublinie, Pani Beacie Janiszewskiej Brudzisz, Pani Barbarze Wójcik, Nauczycielom i Pracownikom Szkoły serdecznie dziękujemy.

 

Dyrekcja SP w Krasieninie

Autor: Gmina Niemce
Powrót