Solidarni
z Ukrainą
Flaga ukrainy
Gminne
inwestycje
Monety
OCHRONA ŚRODOWISKA
drzwo i planeta
KANAŁ VIDEO
YOU TUBE
Film kamera klaps
APLIKACJE MOBILNE GMINY NIEMCE
Miasto z lotu ptaka z herbem
MAPY
GMINY
mapa
KONTAKT
telefon w dłoni
NIEODPŁATNA POMOC PRAWNA
prawnik
STRONA ARCHIWALNA
laptop ręce

AKTUALNOŚCI

Napis Twoja Krew Czyjeś Życie.
Opublikowane dn. 21-06-2021

Zaproszenie do uczestnictwa w „Akcji honorowego oddawania krwi”

W dniu 29.06.2021 r. (wtorek), w godzinach 9.00-13.00, Sali Kolumnowej Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego, ul. Spokojna 4, odbędzie się akcja honorowego oddawania krwi.

Szanowni Państwo,

odpowiadając na apel Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie, zapraszam wszystkich pracowników administracji publicznej, służb, inspekcji i straży do aktywnego włączenia się w akcję honorowego oddawania krwi w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim w Lublinie.

Wszyscy, którzy z dobroci serca ofiarują własną krew, aby nieść pomoc i ratunek potrzebującym, oddając cząstkę siebie drugiemu człowiekowi, dokonują wyjątkowego aktu bezinteresownej miłości. Pragnę zaznaczyć, że to właśnie dzięki Honorowym Dawcom Krwi możemy każdego dnia ratować zdrowie i życie wielu ludzi. Postawa oparta na ofiarności i szlachetności wzbudza największe uznanie i podziw, umacniając wiarę w ludzką solidarność. Obecna sytuacja, związana z trwającą w dalszym ciągu epidemią COVID-19 w sposób szczególny podkreśla znaczenie idei krwiodawstwa.

Pamiętajmy, że krew jest darem bezcennym, nie ma dla niej substytutu i właśnie za ten dar ofiarowany przez Państwa jestem ogromnie wdzięczny. Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest. Nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi. Niech te słowa św. Jana Pawła II umocnią Państwa wiarę w to piękne dzieło, które macie szansę współtworzyć. 

Wszystkich zainteresowanych uczestnictwem w akcji, informuję, że zbiórka krwi zostanie przeprowadzona dnia 29 czerwca 2021 roku w godzinach 9.00-13.00 w Sali Kolumnowej, Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie. Ze względów organizacyjnych proszę o potwierdzenie ilości chętnych do dnia 25 czerwca 2021 roku na adres: pjakobczyk@lublin.uw.gov.pl lub pod numer telefonu : (81)74 24 288.

 

                                                                                   Z wyrazami szacunku

                                                                                    Wojewoda Lubelski

Ikona docAkcja honorowego oddawania krwi., plik: Rozszerzenie: doc, Rozmiar: [40.00 KB]

 

Autor: Gmina Niemce
Powrót