Solidarni
z Ukrainą
Flaga ukrainy
Gminne
inwestycje
Monety
OCHRONA ŚRODOWISKA
drzwo i planeta
KANAŁ VIDEO
YOU TUBE
Film kamera klaps
APLIKACJE MOBILNE GMINY NIEMCE
Miasto z lotu ptaka z herbem
MAPY
GMINY
mapa
KONTAKT
telefon w dłoni
NIEODPŁATNA POMOC PRAWNA
prawnik
STRONA ARCHIWALNA
laptop ręce

AKTUALNOŚCI

Na zdjęciu żaglówka na jeziorze
Opublikowane dn. 22-06-2021

Warsztaty żeglarskie dla dzieci i młodzieży z terenu Gminy Niemce.

W kolejne dwa słoneczne weekendy czerwca harcerze i zuchy z drużyn działających na terenie Gminy Niemce mieli okazję poczuć smak żeglarskiej przygody. W zajęciach wzięło łącznie udział 56 uczestników z drużyn w Jakubowicach Konińskich i Krasieninie.

Pierwsze kroki do rozwijania tej wspaniałej pasji postawili na żaglówce typu OMEGA. Miejscem realizacji zajęć był Zalew Zemborzycki. Zanim jednak szczury lądowe mogły postawić swoją stopę na pokładzie musiały przejść szkolenie z zasad bezpiecznego żeglowania i właściwego zachowania na wodzie.

Uczestnicy zajęć poznali i nauczyli się praktycznie wiązać trzy węzły: prosty (nazywany czasem płaskim), szotowy oraz ratowniczy. Pomagali także w przygotowaniu łodzi do żeglowania wylewając deszczówkę i osuszając podkład. Po zakończeniu zajęć przygotowali łódkę do bezpiecznego transportu. Zajęcia prowadzone były przez ćwika Jakuba Kulińskiego, pełnomocnika Komendanta Hufca Lublin ds. specjalności wodnej – uprawnionego instruktora żeglarstwa.

Zarówno nauka węzłów oraz podstawowych zasad bezpieczeństwa, jak też samo pływanie przyniosło uczestnikom wiele radości. Wielu oczekuje już kolejnego spotkania ze specjalnością wodną.

Uczestnictwo w tych zajęciach dla tak licznej grupy dzieci było możliwe dzięki uzyskaniu dofinasowania Wójta Gminy Niemce Pana Krzysztofa Urbasia do projektu z zakresu kultury fizycznej realizowanego przez Chorągiew Lubelską ZHP. Jego celem jest zaszczepienie w młodzieży pasji do sportu poprzez uczestnictwo w jego dyscyplinach.

pwd. Anna Czernicka-Szpakowska
Drużynowa 35 DH „Niebieskooka”
Autor: Gmina Niemce
Powrót