Solidarni
z Ukrainą
Flaga ukrainy
Gminne
inwestycje
Monety
OCHRONA ŚRODOWISKA
drzwo i planeta
KANAŁ VIDEO
YOU TUBE
Film kamera klaps
APLIKACJE MOBILNE GMINY NIEMCE
Miasto z lotu ptaka z herbem
MAPY
GMINY
mapa
KONTAKT
telefon w dłoni
NIEODPŁATNA POMOC PRAWNA
prawnik
STRONA ARCHIWALNA
laptop ręce

AKTUALNOŚCI

Na zdjęciu zespół ludowy na scenie z napisem Letnie spotkania z Tradycją
Opublikowane dn. 24-06-2021

IV Letnie Spotkania z Tradycją

Korzystając ze wspaniałej, letniej pogody, w minioną niedzielę 20 czerwca br. w Parku im. Rodzin Budnych i Łosiów odbyły się IV Letnie Spotkania z Tradycją. Była to pierwsza, tak duża impreza plenerowa w naszej gminie odkąd w ubiegłym roku rząd rozpoczął wprowadzanie obostrzeń związanych z COVID-19.

Letnie Spotkania z Tradycją, organizowane przez Gminny Ośrodek Kultury w Niemcach mają na celu szeroko rozumiane krzewienie i pielęgnowanie polskiej kultury i folkloru. Na scenie swój dorobek artystyczny zaprezentowało aż 12 zespołów z terenu Lubelszczyzny i Podlasia. Wśród występujących nie zabrakło także naszych gminnych artystów czyli zespołów Ciecierzyn i Dysowiacy.

Wśród wiekowych drzew i przy wspaniałej pogodzie widzowie mogli nacieszyć oczy feerią barw tradycyjnych strojów i wysłuchać szerokiej gamy pieśni i utworów folklorystycznych.

Występom grup towarzyszyły również inne atrakcje, tj. grillowanie i dmuchańce dla dzieci.

Korzystając z możliwości spotkania się w większym gronie Wójt Gminy Niemce Krzysztof Urbaś w towarzystwie Zastępcy Henryka Smolarza i Przewodniczącego Rady Gminy Niemce Marka Podstawki przekazał laureatom gminnej loterii promocyjnej atrakcyjne nagrody. „Mieszkam w Gminie Niemce i tu płacę podatki” to hasło, które już od pięciu lat towarzyszy nam podczas organizacji loterii. Ma ona na celu zachęcenie naszych mieszkańców do rozliczania podatku PIT w Gminie Niemce oraz docenienie tych, których podatek już zasila budżet gminy. Główną nagrodą w tym roku był bon wakacyjny o wartości 4500 zł do wykorzystania na wymarzone wakacje. Nie zabrakło też innych atrakcyjnych nagród, takich jak hulajnoga elektryczna czy 55 calowy telewizor.

Po wręczeniu nagród na scenie zaprezentowały się kolejne zespoły. Na koniec, podtrzymując tradycję przeglądu, występujący artyści wspólnie wykonali kilka znanych i lubianych przebojów muzyki ludowej.

Autor: Gmina Niemce
Powrót