Solidarni
z Ukrainą
Flaga ukrainy
Gminne
inwestycje
Monety
OCHRONA ŚRODOWISKA
drzwo i planeta
KANAŁ VIDEO
YOU TUBE
Film kamera klaps
APLIKACJE MOBILNE GMINY NIEMCE
Miasto z lotu ptaka z herbem
MAPY
GMINY
mapa
KONTAKT
telefon w dłoni
NIEODPŁATNA POMOC PRAWNA
prawnik
STRONA ARCHIWALNA
laptop ręce

AKTUALNOŚCI

Na zdjęciu Wójt Gminy Niemce otrzymuje promesę na 2,5 mln zł od Wojewody Lubelskiego
Opublikowane dn. 24-06-2021

Promesa na 2,5 mln zł z FRIL dla naszej gminy odebrana.

Wczoraj, 23.06.2021 r. Wójt Gminy Niemce Krzysztof Urbaś odebrał z rąk Wojewody Lubelskiego Lecha Sprawki promesę na 2,5 mln zł. Symboliczne przekazanie przyznanych środków z Rządowego Programu Wsparcia Gmin Popegeerowskich odbyło się w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim w Lublinie.

Jak już wcześniej informowaliśmy, 11 czerwca br. Komisja do spraw Wsparcia Jednostek Samorządu Terytorialnego przy Urzędzie Wojewódzkim w Lublinie rekomendowała udzielenie wsparcia na łączną kwotę 11 317 000 zł dla 18 jednostek samorządu terytorialnego województwa lubelskiego, które złożyły wnioski o środki z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych z przeznaczeniem dla gmin popegeerowskich. Wśród samorządów ubiegających się o wsparcie była także Gmina Niemce, która wnioskowała o dofinansowanie rozbudowy szkoły podstawowej w Nasutowie. Projekt otrzymał akceptację komisji i naszej gminie przyznano wparcie w wysokości 2,5 mln zł. Jest to blisko jedna czwarta puli środków przeznaczonych w tym projekcie na całe województwo lubelskie.

Autor: Gmina Niemce
Powrót