Solidarni
z Ukrainą
Flaga ukrainy
Gminne
inwestycje
Monety
OCHRONA ŚRODOWISKA
drzwo i planeta
KANAŁ VIDEO
YOU TUBE
Film kamera klaps
APLIKACJE MOBILNE GMINY NIEMCE
Miasto z lotu ptaka z herbem
MAPY
GMINY
mapa
KONTAKT
telefon w dłoni
NIEODPŁATNA POMOC PRAWNA
prawnik
STRONA ARCHIWALNA
laptop ręce

AKTUALNOŚCI

Na zdjęciu Wójt Gminy Niemce przekazujący Jubilatom odznaczenia
Opublikowane dn. 28-06-2021

Jubileusz Złotych Godów

W sobotę, 19 czerwca 2021 roku odbył się Jubileusz Złotych Godów zorganizowany dla par z terenu naszej gminy, które w 2020 roku obchodziły pięćdziesiątą rocznicę zawarcia związku małżeńskiego. Ze względu na trwającą pandemię, obchody przebiegały w reżimie sanitarnym.

Uroczystość poprzedziła msza święta w intencji jubilatów, odprawiona przez proboszcza parafii p.w. św. Ignacego Loyoli w Niemcach ks. Mirosława Skałbana, który po nabożeństwie wręczył małżonkom pamiątkowe dyplomy.

Dalsza część jubileuszu odbyła się w Gminnym Centrum Szkoleniowym (nowy budynek Biblioteki) przy ul Parkowej 6 w Niemcach. Na początku uroczystości Wójt Gminy Niemce Krzysztof Urbaś w obecności Zastępcy Wójta Henryka Smolarza, Przewodniczącego Rady Gminy Niemce Marka Podstawki oraz Kierownika Urzędu Stanu Cywilnego Doroty Gajo, w imieniu Prezydenta RP wręczył medale „Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie” parom z naszej gminy, które przeżyły razem 50 lat.

Wzniesiono toast, odśpiewano tradycyjne „Sto lat”, wszyscy zostali poczęstowani okolicznościowym tortem. Całości dopełniły występy artystyczne zespołów: ”Dysowiacy” i „Kapela spod Lublina”.

Wszystkim jubilatom życzymy dużo zdrowia i wszelkiej pomyślności.

Autor: Gmina Niemce
Powrót