Solidarni
z Ukrainą
Flaga ukrainy
Gminne
inwestycje
Monety
OCHRONA ŚRODOWISKA
drzwo i planeta
KANAŁ VIDEO
YOU TUBE
Film kamera klaps
APLIKACJE MOBILNE GMINY NIEMCE
Miasto z lotu ptaka z herbem
MAPY
GMINY
mapa
KONTAKT
telefon w dłoni
NIEODPŁATNA POMOC PRAWNA
prawnik
STRONA ARCHIWALNA
laptop ręce

AKTUALNOŚCI

Zdjęcie grupowe uczestników wycieczki
Opublikowane dn. 22-09-2021

Wyjazd do Kazimierza Dolnego zorganizowany przez Koło Gospodyń Wiejskich w Stoczku.

W dniu 19 września 2021 roku Koło Gospodyń Wiejskich w Stoczku zorganizowało wyjazd do Kazimierza Dolnego sfinansowany z dotacji Gminy Niemce w ramach realizacji zadania publicznego w kwocie 2000 zł. Wyjazd przyczynił się do zaspokojenia potrzeb społeczności lokalnej tj. dorosłych, młodzieży i dzieci w dostępie do edukacji historycznej i kulturalnej oraz do integracji mieszkańców Stoczka i okolicznych miejscowości. Historię Kazimierza Dolnego w ciekawy sposób przybliżyła Pani Przewodnik.

Jednym z najważniejszych punktów wycieczki było zwiedzenie pozostałości po średniowiecznym zespole obronnym, który składa się z wieży zwanej basztą oraz ruin zamkuPodczas zwiedzania tych obiektów uczestnicy wycieczki poznali nie tylko historie związaną z tymi miejscami, ale także dowiedzieli się  m.in. o ciekawostkach dotyczących romansu Kazimierza Wielkiego i Esterki.
Eko-busiki dowiozły wszystkich pod kirkut oraz do wąwozu korzeniowego. Wąwóz Korzeniowy to jeden z częściej odwiedzanych wąwozów. Droga prowadzi między pionowymi ścianami i powstała na skutek erozji wodnej skał lessowych. Największą atrakcją wąwozu są korzenie starych drzew malowniczo powyginane. Ciekawym pomysłem na poznanie Kazimierza z innej perspektywy był rejs po Wiśle, podczas którego można było m.in. podziwiać w oddali zamek w Janowcu.
Autor: Gmina Niemce
Powrót