Solidarni
z Ukrainą
Flaga ukrainy
Gminne
inwestycje
Monety
OCHRONA ŚRODOWISKA
drzwo i planeta
KANAŁ VIDEO
YOU TUBE
Film kamera klaps
APLIKACJE MOBILNE GMINY NIEMCE
Miasto z lotu ptaka z herbem
MAPY
GMINY
mapa
KONTAKT
telefon w dłoni
NIEODPŁATNA POMOC PRAWNA
prawnik
STRONA ARCHIWALNA
laptop ręce

AKTUALNOŚCI

Wycinek plakatu
Opublikowane dn. 06-10-2021

Odkręć się na pomoc!

Gorąco zachęcamy do włączenia się do zbiórki plastikowych nakrętek, z których dochód zostanie przeznaczony na kupno protezy ręki dla Adriana Piotrowicza. Nakrętki należy dostarczyć do Ośrodka Pomocy Społecznej w Niemcach. Pomóc można również przekazując Adrianowi swój 1% podatku w rozliczeniu z Urzędem Skarbowym: Numer KRS 0000272272 (cel szczegółowy dla Adriana Piotrowicza).

Adrian Piotrowicz jest mieszkańcem Gminy Niemce pochodzi z miejscowości Dys. W październiku 2020 roku, kiedy wracał samochodem do rodzinnego domu, tuż przy granicy polsko-niemieckiej, uległ poważnemu wypadkowi samochodowemu. Jego auto zderzyło się z ciężarówką. Został on natychmiast przetransportowany helikopterem do szpitala w Dreźnie, gdzie rozpoczęła się dramatyczna walka o jego życie. W wyniku wypadku  stracił lewą rękę i doznał wielonarządowych obrażeń.

Obecnie rozpoczęła się rehabilitacja. Adrian odbywa ją w warunkach domowych. O ile udało się zauważyć pierwsze postępy i Adrian podejmuje już pierwsze próby chodzenia, o tyle mózg Adriana ucierpiał w ogromnym stopniu. Uszkodzenie okazało się na tyle rozległe, że do dziś ma ogromne problemy ze wzrokiem i pamięcią. Nie pamięta o swoich potrzebach, nie potrafi powiedzieć, jaki mamy dziś dzień, nie pamięta, kto jeszcze przed chwilą go odwiedził. Koszty regularnej rehabilitacji są ogromne, a ćwiczenia muszą odbywać się regularnie. Nie uda się cofnąć czasu, ani odzyskać wszystkiego co zabrał wypadek, ale póki mamy szansę i nadzieję na to, że może być lepiej, zróbmy co w naszej mocy, aby tak właśnie było. Pomóżmy Adrianowi walczyć o jak największą sprawność.

 

 

 

Plakat

Autor: Gmina Niemce
Powrót