Solidarni
z Ukrainą
Flaga ukrainy
Gminne
inwestycje
Monety
OCHRONA ŚRODOWISKA
drzwo i planeta
KANAŁ VIDEO
YOU TUBE
Film kamera klaps
APLIKACJE MOBILNE GMINY NIEMCE
Miasto z lotu ptaka z herbem
MAPY
GMINY
mapa
KONTAKT
telefon w dłoni
NIEODPŁATNA POMOC PRAWNA
prawnik
STRONA ARCHIWALNA
laptop ręce

AKTUALNOŚCI

Na zdjęciu Przewodniczący Rady Gminy Niemce
Opublikowane dn. 19-10-2021

Posiedzenie Komisji Stałych ws. rozbudowy szkoły w Nasutowie

W piątek, 15 października 2021 r. odbyło się Posiedzenie Komisji Stałych Rady Gminy Niemce, którego tematem była rozbudowa Szkoły Podstawowej w Nasutowie.

Jak już wcześniej informowaliśmy, Gmina Niemce wnioskowała o dofinansowanie rozbudowy szkoły w Nasutowie w ramach środków z Rządowego Programu Wsparcia Gmin Popegeerowskich. Projekt otrzymał akceptację komisji i naszej gminie przyznano wparcie w wysokości 2,5 mln zł.

Ze względu na sugestie organizacji społecznych i mieszkańców Nasutowa, że bardziej zasadnym była by budowa zupełnie nowej szkoły w innej lokalizacji, Wójt Gminy oraz Radni postanowili przedyskutować oba warianty podczas Posiedzenia Komisji Stałych Rady Gminy Niemce.

O godzinie 15.00  miała miejsce wizja lokalna budynku szkoły, po czym dyskusja na temat nowej inwestycji została przeniesiona do Gminnej Biblioteki Publicznej w Niemcach.  W posiedzeniu udział wzięli między innymi: Wójt Gminy Niemce Krzysztof Urbaś, Radni z Przewodniczącym Rady Gminy Niemce Markiem Podstawką na czele, Skarbnik Gminy Niemce Aneta Chałupczak, Dyrektor Gminnego Ośrodka Administracji Szkół Anna Studzińska, Kierownik Referatu Inwestycji, Zamówień Publicznych i Pozyskiwania Środków Zewnętrznych Michał Tarnowski Radni, Sołtysi, a także mieszkańcy Nasutowa i okolicznych miejscowości. Na spotkanie została także zaproszona przez mieszkańców Nasutowa  dyrektor Szkoły Podstawowej w Kalinówce. Opowiadała ona o rozbudowie szkoły która jest jej podległa.

Zebranie zakończyło się po godzinie 19-tej. Wójt zapowiedział, że gmina złoży zapytanie do ministerstwa czy pieniądze przyznane dotacją w wysokości 2,5 mln zł na rozbudowę Szkoły Podstawowej  w Nasutowie można przeznaczyć na rozpoczęcie nowej inwestycji. Podkreślił również, że szkoła w Nasutowie nie jest jedynym problemem oświatowym. Na terenie gminy Niemce mamy siedem szkół, z czego w tej chwili już sześć oczekuje rozbudowy.

Autor: Gmina Niemce
Powrót