Solidarni
z Ukrainą
Flaga ukrainy
Gminne
inwestycje
Monety
OCHRONA ŚRODOWISKA
drzwo i planeta
KANAŁ VIDEO
YOU TUBE
Film kamera klaps
APLIKACJE MOBILNE GMINY NIEMCE
Miasto z lotu ptaka z herbem
MAPY
GMINY
mapa
KONTAKT
telefon w dłoni
NIEODPŁATNA POMOC PRAWNA
prawnik
STRONA ARCHIWALNA
laptop ręce

AKTUALNOŚCI

Na zdjęciu delegacja z Gminy Niemce
Opublikowane dn. 28-10-2021

Wizyta delegacji z Gminy Niemce w zakładach recyklingowych w Polsce

W dniach 21-22 października 2021 r. delegacja z Gminy Niemce w ramach wizyty studyjnej zwiedziła trzy obiekty w Polsce zajmujące się zagospodarowywaniem i recyklingiem odpadów biodegradowalnych.

15 września br. na posiedzenia Komisji Stałych Rady Gminy Niemce, Radni i przedstawiciele mieszkańców zapoznali się z koncepcją budowy nowej instalacji w sołectwie Leonów, tzw. Parku Recyklingu. Szczegóły przyszłej inwestycji zaprezentowali przedstawiciele inwestora - firmy Green Management Group Sp. z o.o. Podczas dyskusji zaproponowali zwiedzenie podobnych obiektów w Polsce aby przedstawiciele władz i mieszkańców gminy, przystępując do konsultacji społecznych, rozważających możliwość budowy takiego obiektu w Leonowie zapoznali się z procesami technologicznymi stosowanymi w tego typu instalacjach.

W składzie delegacji byli między innymi Wójt Gminy Niemce Krzysztof Urbaś, Przewodniczący Rady Gminy Niemce Marek Podstawka, Sekretarz Gminy Iwona Pulińska, Radni Gminy, Sołtysi, pracownicy Urzędu Gminy oraz przedstawiciele naszych mieszkańców. Pracownicy odwiedzanych obiektów zapoznali delegację z poszczególnymi procesami recyklingu odpadów biodegradowalnych, wskazując na znikomą uciążliwość tego typu rozwiązań technologicznych dla okolicznych mieszkańców. Niemniej jednak aby w pełni sprawdzić te zapewnienia, Wójt Krzysztof Urbaś zaproponował zorganizowanie drugiej wizyty studyjnej w okresie letnim, tj. na przełomie czerwca i lipca.

Autor: Gmina Niemce
Powrót