Solidarni
z Ukrainą
Flaga ukrainy
Gminne
inwestycje
Monety
OCHRONA ŚRODOWISKA
drzwo i planeta
KANAŁ VIDEO
YOU TUBE
Film kamera klaps
APLIKACJE MOBILNE GMINY NIEMCE
Miasto z lotu ptaka z herbem
MAPY
GMINY
mapa
KONTAKT
telefon w dłoni
NIEODPŁATNA POMOC PRAWNA
prawnik
STRONA ARCHIWALNA
laptop ręce

AKTUALNOŚCI

Prace społeczne mieszkańców Zalesia
Opublikowane dn. 01-12-2021

Wspólnie można dużo więcej!

W sobotę 27 listopada 2021 r. mieszkańcy Zalesia zebrali się przy nowo wybudowanej altance aby wspólnie zagospodarować teren pod nową budowlą.

Od jakiegoś czasu, sukcesywnie na terenie Gminy Niemce pojawiają się drewniane altany z ławkami aby turyści czy okoliczni mieszkańcy mogli wypocząć pod zadaszeniem na łonie natury. Jest to inicjatywa Wójta Gminy Niemce Krzysztofa Urbasia, mająca na celu uatrakcyjnienie naszych miejscowości.

Jedna z takich altanek niedawno została wybudowana na gminnej działce w miejscowości Zalesie. Prężnie działające Koło Gospodyń Wiejskich z Zalesia wpadło na pomysł wykonania dodatkowo pod altaną posadzki i niewielkich ścianek, chroniących przed wiatrem. Na ten cel panie postanowiły przeznaczyć 3500 zł ze środków własnych. Kwota wystarczyła jednak tylko na zakup 20 ton piasku i sztachety do ścianek. Wójt widząc działania KGW z Zalesia postanowił wesprzeć mieszkańców i obiecał wykonać posadzkę pod warunkiem, że teren będzie już przygotowany pod prace budowlane. Na apel pani Sołtys o pomoc w pracach ziemnych, w sobotę odpowiedziało aż 20 mieszkańców, którzy stawili się do pomocy z taczkami i narzędziami. Pod altaną została usunięta darń, wysypano i rozprowadzono piach oraz przygotowano szalunki pod posadzkę. Teraz trzeba poczekać na sprzyjające warunki pogodowe aby można było wylać beton.

Pani Sołtys, Rada Sołecka oraz Radny z okręgu dziękują serdecznie swoim mieszkańcom za tak liczne przybycie i zaangażowanie w prace społeczne. Podziękowania kierują również do Wójta Gminy Niemce za wybudowanie altany i obietnicę wykonania posadzki pod nią.

Autor: Gmina Niemce
Powrót