Solidarni
z Ukrainą
Flaga ukrainy
Gminne
inwestycje
Monety
OCHRONA ŚRODOWISKA
drzwo i planeta
KANAŁ VIDEO
YOU TUBE
Film kamera klaps
APLIKACJE MOBILNE GMINY NIEMCE
Miasto z lotu ptaka z herbem
MAPY
GMINY
mapa
KONTAKT
telefon w dłoni
NIEODPŁATNA POMOC PRAWNA
prawnik
STRONA ARCHIWALNA
laptop ręce

AKTUALNOŚCI

Infografika zachęcająca do rozliczania PIT w Gminie Niemce
Opublikowane dn. 03-02-2022

Gmina to my i nasze podatki! Rozlicz PIT w Gminie Niemce

Szanowni Państwo, ponad 50% dochodów własnych Gminy Niemce to wpływy z podatku PIT od naszych mieszkańców. Wójt Gminy Niemce Krzysztof Urbaś zwraca się z prośbą do nowych mieszkańców, aby swoje zeznanie podatkowe (PIT) złożyli w Drugim Urzędzie Skarbowym w Lublinie, a jako miejsce zamieszkania wskazali Gminę Niemce.

Obecnie zameldowanych jest w naszej gminie 19 816 osób. Zdajemy sobie jednak sprawę, że jest nas więcej. Wg GUS blisko 21 tys. Tylko w ubiegłym roku na 312 wydanych nowych numerów porządkowych budynków, wg ewidencji ludności przybyło w naszej gminie tylko 242 osoby.

Pamiętaj! Gmina to nie budynek czy nazwa obszaru na mapie tylko konkretna grupa osób zamieszkująca pewien wyznaczony obszar, mająca swoje potrzeby życiowe, oczekiwania ale również obowiązki wobec siebie i współmieszkańców. Każdy z nas ma realny wpływ na wysokość budżetu naszej małej ojczyzny. Wystarczy dopilnować aby podatek, który jesteśmy zobowiązani odprowadzić do urzędu skarbowego trafił do miejsca gdzie mieszkamy. Nie trzeba być zameldowanym. W przypadku podatku PIT miejscem rozliczania się osoby fizycznej jest urząd skarbowy właściwy według miejsca zamieszkania (a nie zameldowania!) podatnika w ostatnim dniu roku podatkowego. Dlatego też naszą gminę w formularzu mogą wskazać również wszystkie te osoby, które tu mieszkają, ale nie są jeszcze oficjalnie zameldowane.

To m.in. z podatku PIT finansujemy żłobek, przedszkola, szkoły, drogi, chodniki, ścieżki rowerowe, tereny zielone, boiska, kluby sportowe, kluby seniora czy fundusz sołecki.

W nagrodę, oprócz satysfakcji z obywatelskiej postawy zapraszamy do wzięcia udziału w loterii” „Mieszkam w Gminie Niemce i tu płacę podatki”, w której nagrodą główną jest bon turystyczny o wartości 6000 zł!

Autor: Gmina Niemce
Powrót