Solidarni
z Ukrainą
Flaga ukrainy
Gminne
inwestycje
Monety
OCHRONA ŚRODOWISKA
drzwo i planeta
KANAŁ VIDEO
YOU TUBE
Film kamera klaps
APLIKACJE MOBILNE GMINY NIEMCE
Miasto z lotu ptaka z herbem
MAPY
GMINY
mapa
KONTAKT
telefon w dłoni
NIEODPŁATNA POMOC PRAWNA
prawnik
STRONA ARCHIWALNA
laptop ręce

AKTUALNOŚCI

zawodniczka podnosząca sztangę
Opublikowane dn. 14-02-2022

GULKS NIEMCE najlepszym klubem w Gminie Niemce!

Z dumą informujemy, że w rankingu klubów sportowych w ramach Systemu Współzawodnictwa Sportowego Dzieci i Młodzieży nasz klub sportowy GULKS Niemce znajduje się na pierwszym miejscu w Gminie Niemce. Wg tego samego rankingu zajęliśmy drugie miejsce w Powiecie Lubelskim, a 44 w województwie lubelskim.

Ranking klubów sportowych w ramach Systemu Współzawodnictwa Sportowego Dzieci i Młodzieży jest opracowywany co roku przez Instytut Sportu w Warszawie. Obejmuje on kluby z wszystkich dyscyplin sportowych i uwzględnia wyniki z głównych imprez (zwykle są to Mistrzostwa Polski) dla 4 grup wiekowych: młodzik, junior młodszy, junior i młodzieżowiec. Udostępnione wyniki dają możliwość oceny i porównania osiągnięć sportowych w rywalizacji klubów, województw, powiatów i gmin.

W ubiegłym roku zawodnicy klubu GULKS Niemce na Mistrzostwach Polski w podnoszeniu ciężarów zdobyli 45 punktów. Ten wynik uplasował Gminę Niemce na drugim miejscu pośród gmin Powiatu Lubelskiego.

Na osiągnięty sukces niewątpliwie wpłynęła dotacja udzielona przez Urząd Gminy Niemce, który jest jedynym źródłem dofinansowania działalności Klubu. Za tę pomoc w imieniu zawodników i Zarządu Klubu składam serdeczne podziękowania.

Ryszard Sosnowski

Autor: Gmina Niemce
Powrót